ԼՂՀ ՊՆ-ն հաղորդում է հակառակորդի հարձակման և երկու զոհերի մասին․ անունները չեն նշվում
Հուլիսի 31-ին հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հյուսիսիային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետի ուղղությամբ, հաղորդում է ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարության կայքը:
Համաձայն պաշտոնական հաղորդագրության, հանդիպելով դիմադրության, հակառակորդը, կրելով բազմաթիվ կորուստներ, հետ է շպրտվել ելման դիրքեր:
ԼՂՀ ՊՆ-ն հայտնում է, որ զոհվել են ՊԲ երկու զինծառայողներ: Նրանց անունը հաղորդագրության մեջ նշված չէ։
Նշենք, որ հուլիսի 26-ին ԼՂՀ-ում զոհվել էր 20-ամյա զինծառայող Խաչատուր Բադասյանը։ Պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն, նա մահացու վիրավորում էր ստացել՝ մասնակցելով դիվերսիոն ներթափանցման փորձը կանխելու գործողություններին։

The "enemy" launched an attack on July 31 in the direction of the combat position of one of the military units stations in the northern direction of the line of contact of Karabakh-Azerbaijan troops, reports the website of the Ministry of Defense of the self-proclaimed Republic of Nagorno-Karabakh.
According to the official statement, facing resistance, the opponent, suffering several loses, was driven back to its original positions.
The Karabakh defense authorities report two casualties from the Karabakh Defense Army. The names of the soldiers were not disclosed.
Note, on July 26, military conscript Khachatur Badasyan, 20, was killed in Karabakh. The Karabakh authorities reported that the young man was fatally wounded after participating in actions to prevent a sabotage and penetration attempt from the Azerbaijani side.