Ավագ լեյտենանտին մեղադրում են ծառայակցին հրազենային վնասվածք հասցնելու մեջ
Ավագ լեյտենանտ Հ․Ղազարյանը ձերբակալվել է դեկտեմբերի 2-ին պայմանագրային զինծառայող, 20֊ամյա Կարեն Անանյանին հրազենային վիրավորում հասցնելու մեղադրանքով, հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
Համաձայն Կոմիտեի պաշտոնական հաղորդագրության, ՀՀ ՊՆ զորամասերից մեկի մարտական դիրքում վիճաբանություն է եղել ավագ լեյտենանտ Հ.Ղազարյանի և պայմանագրային զինծառայող, շարքային Դ.Սարիբեկյանի միջև։ Ղազարյանն իրեն ամրակցված ինքնաձիգից անկանոն կրակոցներ է արձակել, որի արդյունքում՝ ձախ ազդրի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել Անանյանը: Վերջինս տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ: Ներկայումս նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Ղազարյանը մեղադրվում է զենքի գործադրմամբ ստորադասի նկատմամբ բռնի գործողություններ կատարելու մեջ։
Նշենք, որ երեկ aravot.am֊ը գրել էր, որ դեպքը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 3-ին, և, կայքի տեղեկություններով, Անանյանի վիրավորումը ադրբեջանական ոտնձգության հետևանք է։
Epress.am֊ի հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը չէր ցանկացել մեկնաբանել զինծառայողի վիրավորման մասին լուրը։

Senior lieutenant H. Ghazaryan was arrested on December 2, on the charge of inflicting a gunshot wound to 20-year old contract serviceman Karen Ananyan, reports the Armenian Investigation Committee.
According to the Committee’s official statement, an argument arose between senior lieutenant H. Ghazaryan and contract serviceman, private D. Saribekyan in one of the military base’s combat positions. Ghazaryan released irregular shots with his service gun, consequently wounding Ananyan in the thigh. Ananyan was transferred to the Ministry of Defense Central Clinical Soldiers' Hospital. At the moment, there is no threat to his life.
Ghazaryan is being charged with assaulting a subordinate with a firearm.
Note, that yesterday aravot.am had reported that the incident took place on December 3 and according to the site, Ananyan’s wound was due to an Azerbaijani attack. Epress.am spoke to Ministry of Defense Media Spokesperson Artsrun Hovhannisyan who did not wish to comment on the news of the serviceman’s injury.