Ավագ լեյտենանտին մեղադրում են ծառայակցին հրազենային վնասվածք հասցնելու մեջ
Ավագ լեյտենանտ Հ․Ղազարյանը ձերբակալվել է դեկտեմբերի 2-ին պայմանագրային զինծառայող, 20֊ամյա Կարեն Անանյանին հրազենային վիրավորում հասցնելու մեղադրանքով, հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
Համաձայն Կոմիտեի պաշտոնական հաղորդագրության, ՀՀ ՊՆ զորամասերից մեկի մարտական դիրքում վիճաբանություն է եղել ավագ լեյտենանտ Հ.Ղազարյանի և պայմանագրային զինծառայող, շարքային Դ.Սարիբեկյանի միջև։ Ղազարյանն իրեն ամրակցված ինքնաձիգից անկանոն կրակոցներ է արձակել, որի արդյունքում՝ ձախ ազդրի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել Անանյանը: Վերջինս տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ: Ներկայումս նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Ղազարյանը մեղադրվում է զենքի գործադրմամբ ստորադասի նկատմամբ բռնի գործողություններ կատարելու մեջ։
Նշենք, որ երեկ aravot.am֊ը գրել էր, որ դեպքը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 3-ին, և, կայքի տեղեկություններով, Անանյանի վիրավորումը ադրբեջանական ոտնձգության հետևանք է։
Epress.am֊ի հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը չէր ցանկացել մեկնաբանել զինծառայողի վիրավորման մասին լուրը։

Армянский офицер обвиняется в ранении сослуживца
Старший лейтенант Газарян арестован за нанесение 2 декабря огнестрельного ранения 20-летнему военнослужащему-контрактнику Карену Ананяну, сообщает Следственный комитет Армении.
В официальном сообщении говорится, что на боевой позиции одной из военчастей Минобороны Армении возник спор между старшим лейтенантом и контрактником, рядовым Д. Сарибекяном. Газарян открыл беспорядочный огонь из автомата, в результате чего Ананян был ранен в левое бедро. Военнослужащего доставили в центральный клинический военный госпиталь Минобороны. В настоящее время его жизнь вне опасности.
Газарян обвиняется в совершении насильственных действий в отношении подчиненного с применением оружия.
Ранее Aravot.am сообщил, что инцидент произошел 3 декабря, а ранение Ананяна, по данным сайта, есть результат действий азербайджанской стороны.
В беседе с Epress.am пресс-секретарь оборонного ведомства Армении Арцрун Ованисян не пожелал комментировать информацию о ранении военнослужащего.