Գյումրիում ընտանիք են գնդակահարել․ կասկածում են ռուսաստանյան բազայի զինծառայողի
Այսօր վաղ առավոտյան Գյումրիում սպանվել են մեկ ընտանիքի 6 անդամներ, մեկը վիրավոր է: Այս տեղեկությունը Epress.am֊ին տեղեկացրել է Ոստիկանության մամուլի ծառայության ներկայացուցիչ Արմեն Մալխասյանը: Այլ մանրամասներ նա չի հայտնել՝ ասելով, որ ներկա պահին հանգամանքները ճշտվում են։
ՀՀ Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանը Epress.am֊ին հայտնել է, որ դեպքի վայրում հայտնաբերվել են զինվորական կոշիկներ, որոնք պատկանում են Գյումրիի 102-րդ ռուսաստանյան ռազմաբազայի զինծառայող Վալերի Պերմյակովին։
Սպանվել է ընտանիքի հայրը` Սերյոժա Ավետիսյանը, մայրը` Հասմիկ Ավետիսյանը, դուստրը` Աիդա Ավետիսյանը, որդին` Արմեն Ավետիսյանը, որդու կինը՝ Արաքս Ավետիսյանը, 1.8 տարեկան թոռը՝ Հասմիկ Ավետիսյանը: Հարձակումից հետո միակ կենդանի մնացածը վեցամսական Սերյոժա Ավետիսյանն է․ նա տեղափոխվել է Գյումրիի Ավստրիական մանկական հիվանդանոց, երեխային վիրահատել են:
Հիվանդանոցի տնօրեն Աշոտ Կուրղինյանը News.am-ին հայտնել է, որ երեխային հիվանդանոց են բերել ծայրահեղ ծանր վիճակում, նրա կրծքավանդակի շրջանում կտրած-ծակած վերք կա, վիրահատությունից հետո գտնվում է ծանր վիճակում:
Դեպքի վայր են մեկնել ոստիկանները: Ինչպես դեպքի վայրից հաղորդում է Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի խորհրդի նախագահ Լևոն Բարսեղյանը, ընտանիքի հարևանուհին պատմել է, որ ինքը առավոտյան 6:20 պայթյուն կամ կրակոց է լսել: Բարսեղյանի հաղորդմամբ՝ սպանվածներին հայտնաբերել է տանտիրուհու քույրը: Բացի տանտիրուհուց, մյուսները գնդակահարված են եղել անկողիններում: Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի խորհրդի նախագահ նաև նշում է, որ դեպքի վայր է ժամանել 102-րդ ռուսաստանյան ռազմաբազայի հրամանատար Անդրեյ Ռուզինսկին։
Լուսանկարը՝ Գյումրիի Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի խորհրդի նախագահ Լևոն Բարսեղյանի «Ֆեյսբուք»֊ի էջից

Today, in the early morning, six members of a Gyumri family were murdered and one wounded. Police Press Service representative Armen Malkhasyan informed Epress.am about the incident without revealing further information.
The Armenian Investigative Committee Press Spokesperson Sona Truzyan told Epress.am that military boots were found at the scene, which belong to the Gyrumi 102-nd Russian military base soldier Valery Permyakov.
Among the family’s deaths are 54-year old Seryozha Avetisyan (father), 56-year old Hasmik Avetisyan (mother), 34-year old Armen Avetisyan (son), 25-year old Araksya Avetisyan (daughter-in-law), 36-year old Aida Avetisyan (daughter), 2-year Hasmik Avetisyan (2-year old child). The family’s seventh member, 6-8 month old Seryozha Avetisyan, was taken to the hospital.
The hospital’s director Ashot Kurghinyan told News.am that the infant was brought to the hospital in critical condition and had cuts and stabs on his chest.
According to reports by Journalists’ Club Asparez Council President Levon Barseghyan, a female neighbor of the family said that she heard an explosion and shots around 6:20 AM. Barseghyan reports that the bodies were discovered by Hasmik Avetisyan’s sister. Except for Hasmik Avetisyan, all family members were shot in their beds.
The Asparez President also noted that 102 Russian military base commander Andrey Ruzinski visited the crime scene. Police have been looking for the the suspect, Permyakov, who has presumably been on the run since the incident.
President Serzh Sargsyan visited Gyumri and convened an urgent meeting with law enforcement heads. According to the President’s press office, the Russian military is cooperating with law enforcement and showing support in the case’s investigation.