Հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով զինծառայող է զոհվել․ ԼՂՀ ՊՆ
Հունվարի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվել են 8 հետախուզադիվերսիոն գործողությունների փորձեր, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և հակառակորդը կորուստներ կրելով հետ է շպրտվել, հայտնում է ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Համաձայն պաշտոնական հաղորդագրության, ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մարտական հենակետում հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 19-ամյա Սուրեն Փիլոսյանը:

Минобороны Карабаха сообщает о гибели 19-летнего военнослужащего
19-го и в ночь на 20 января на разных участках линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск азербайджанские ВС предприняли 8 попыток разведывательно-диверсионных действий, которые были своевременно предотвращены, противник понес потери и был отброшен назад, сообщает пресс-служба Минобороны Карабаха.
В официальном сообщении говорится, что 19-летний военнослужащий Сурен Пилосян получил смертельное огнестрельное ранение на боевой позиции одной из дислоцированных в южном направлении военчастей Армии обороны Карабаха в результате нарушения режима прекращения огня.