ԼՂՀ֊ում սպան մահացել է ծառայակցի արձակած կրակոցներից․ աղբյուր (թարմացված)
Փետրվարի 10-ին՝ ժամը 19:55-ի սահմաններում, Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 24-ամյա Տիգրան Սիմոնյանը: Այս մասին հաղորդում է ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարությունը՝ առանց հավելյալ մանրամասներ ներկայացնելու։
Armtimes.com կայքի տեղեկություններով, Սիմոնյանը մահացել է ծառայակցի արձակած կրակոցներից: Երկուսն էլ կոչումներով ավագ լեյտենանտ են: Ծառայակցի անունը չի նշվում։ Կայքը գրում է, որ զոհված զինծառայողը Վանաձորի բնակիչ էր։
ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Սիմոնյանը սպանվել է մարտական հերթապահության կանոնները խախտելու հետևանքով արձակված կրակոցներից։ Խախտումը կատարած անձի անունը նշված չէ։ Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (մարտական հերթապահության կամ մարտական ծառայություն կրելու կանոնները խախտելը, որն առաջացրել է ծանր հետևանքներ)։

At approximately 7:55 PM on February 10, 24-year old officer Tigran Simonyan died from a bullet wound in one of the Nagorno-Karabakh Defense Army’s northern military bases, reported the NKR Ministry of Defense without any further details.
According to Armtimes.com, Simonyan died from a fellow's shooting. Both the victim and the shooter were senior lieutenants by rank. The shooter's name is not mentioned. The site stated that Simonyan was a Vanadzor resident.
The Investigative Committee released a statement which notes that Simonyan was killed from a shot as a result of a violation of military patrol rules. The individual’s name responsible for the violation was not revealed. A criminal case was initiated based on article 365 of the RA Criminal Code, “violation of combat duty regulations as a result of negligence or bad faith that caused grave consequences.”