Զինվորը մահացել է ֆուտբոլային դարպասը գլխին ընկնելու հետևանքով. Քննչական կոմիտե
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի զորամասերից մեկի զինծառայող, շարքային Արթուր Անդրանիկի Առաքելյանը մահացել է ապրիլի 9-ին Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալում, որտեղ տեղափոխվել էր ապրիլի 5-ին բաց գանգուղեղային վնասվածք, հիպովոլեմիկ շոկ, կոմա ախտորոշմամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը։
Այսօր առավոտյան զինվորի մահվան մասին հաղորդագրություն էր տարածել ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարությունը՝ չնշելով մահվան օրը և պատճառը։
Քննչական կոմիտեն, իր հերթին, հայտնում է, որ զինծառայողը վնասվածքը ստացել էր զորամասում ֆուտբոլ խաղալու ժամանակ՝ ձեռքերով դարպասաձողից կախվելիս վայր ընկնելու և դարպասը գլխին ընկնելու հետևանքով:

Serviceman of a military unit deployed in the eastern direction of the Nagorno-Karabakh Defense Army, Artur Arakelyan, 19, died on Thursday, April 9, at the Central clinical military hospital in Stepanakert, where he was transferred to on April 5 with open craniocerebral trauma, and hypovolemic shock, Special Investigative Committee of the Republic of Armenia reported in an official statement issued on Friday.
The soldier was injured during a game of football in the military unit; Arakelyan hung with his hands from the goalpost, which, subsequently, fell on his head, authorities said.