Զինվորը մահացել է ֆուտբոլային դարպասը գլխին ընկնելու հետևանքով. Քննչական կոմիտե
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի զորամասերից մեկի զինծառայող, շարքային Արթուր Անդրանիկի Առաքելյանը մահացել է ապրիլի 9-ին Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալում, որտեղ տեղափոխվել էր ապրիլի 5-ին բաց գանգուղեղային վնասվածք, հիպովոլեմիկ շոկ, կոմա ախտորոշմամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը։
Այսօր առավոտյան զինվորի մահվան մասին հաղորդագրություն էր տարածել ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարությունը՝ չնշելով մահվան օրը և պատճառը։
Քննչական կոմիտեն, իր հերթին, հայտնում է, որ զինծառայողը վնասվածքը ստացել էր զորամասում ֆուտբոլ խաղալու ժամանակ՝ ձեռքերով դարպասաձողից կախվելիս վայր ընկնելու և դարպասը գլխին ընկնելու հետևանքով:

Солдата убил футбол, убеждают армянские следователи
Военнослужащий одной из военчастей Армии обороны Нагорного Карабаха, рядовой Артур Аракелян скончался 9 апреля в степанакертском военном госпитале, куда его доставили 5 апреля с диагнозом черепно-мозговой травмы, гиповолемического шока, комы. Об этом сообщает пресс-служба Следственного Комитета Армении.
Утром 10 апреля информацию о смерти военнослужащего распространило министерство обороны Карабаха, не сообщив даты и причин смерти.
По сообщению СК, солдат получил травму во время игры в футбол в воинской части: Аракелян повис на планке ворот, которые упали ему на голову. В связи с инцидентом в Следственном Комитете подготавливаются материалы.