Վանաձորի քաղաքապետարանը աղբամանի համար բյուջեից 100 հազար է վճարել․ «Ժողովուրդ»
Պաշտոնական փաստաթղթերը փաստում են, որ մարզային համայնքների վարչակազմերը միջոցներ վատնելու հարցում Երևանի քաղաքապետարանից փորձում են հետ չմնալ, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
«Վանաձորի քաղաքապետարանում այս տարի հաջողացրել են աղբամաններ գնել հատը 100 հազար դրամով՝ այդպիսով գերազանցելով անգամ Երևանի քաղաքապետարանի ռեկորդը, որը յուրաքանչյուր աղբամանի համար 78 հազար դրամ է վճարել։
Վանաձորի քաղաքային իշխանությունները բենզինի գնման հարցում ևս մայրաքաղաքի գործընկերներից «առաջ» են անցել։ Նրանք ծառայողական ավտոմեքենաների համար ռեգուլյար տեսակի բենզինը գնել են 1 լիտրը 440 դրամով։ Հաշվի առնելով այն փաստը, որ ներկայումս ռեգուլյար տեսակի բենզինը Հայաստանում ամենուրեք վաճառվում է լիտրը 410 դրամով, կարելի է ենթադրել, որ Վանաձորի քաղաքապետարանում շատ չարչարված կլինեն նման թանկ գնով բենզին գտնելու համար», - գրում է «Ժողովուրդ»-ը՝ հիշեցնելով, որ Վանաձորի քաղաքապետարանն արդեն 17 տարի է՝ ՀՀԿ֊ական Սամվել Դարբինյանի (լուսանկարում) տիրապետության տակ է։

Official documents show that Armenia's regional government bodies do their best to keep up with Yerevan Municipality in terms of wasting state resources, Zhoghovurd newspaper writes.
“This year, Vanadzor Municipality has managed to buy trash cans for 100 000 drams (about $204) a piece, thus breaking the record of even the Yerevan Mayor's office, where they've paid 78,000 drams for a can,” the paper notes.
Vanadzor city authorities, Zhoghovurd continues, have bypassed their metropolitan colleagues in the purchase of gasoline as well, having bought regular petrol for official cars for 440 drams per liter. “Given the fact that a liter of regular petrol is currently sold across Armenia for 410 drams, one can imagine the kind of lengths Vanadzor authorities must have gone to find such expensive gasoline,” the daily stresses.