Վանաձորի քաղաքապետարանը աղբամանի համար բյուջեից 100 հազար է վճարել․ «Ժողովուրդ»
Պաշտոնական փաստաթղթերը փաստում են, որ մարզային համայնքների վարչակազմերը միջոցներ վատնելու հարցում Երևանի քաղաքապետարանից փորձում են հետ չմնալ, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
«Վանաձորի քաղաքապետարանում այս տարի հաջողացրել են աղբամաններ գնել հատը 100 հազար դրամով՝ այդպիսով գերազանցելով անգամ Երևանի քաղաքապետարանի ռեկորդը, որը յուրաքանչյուր աղբամանի համար 78 հազար դրամ է վճարել։
Վանաձորի քաղաքային իշխանությունները բենզինի գնման հարցում ևս մայրաքաղաքի գործընկերներից «առաջ» են անցել։ Նրանք ծառայողական ավտոմեքենաների համար ռեգուլյար տեսակի բենզինը գնել են 1 լիտրը 440 դրամով։ Հաշվի առնելով այն փաստը, որ ներկայումս ռեգուլյար տեսակի բենզինը Հայաստանում ամենուրեք վաճառվում է լիտրը 410 դրամով, կարելի է ենթադրել, որ Վանաձորի քաղաքապետարանում շատ չարչարված կլինեն նման թանկ գնով բենզին գտնելու համար», - գրում է «Ժողովուրդ»-ը՝ հիշեցնելով, որ Վանաձորի քաղաքապետարանն արդեն 17 տարի է՝ ՀՀԿ֊ական Սամվել Դարբինյանի (լուսանկարում) տիրապետության տակ է։

Мэрия Ванадзора закупает урны по цене 200 долларов - «Жоховурд»
Согласно официальным документам, администрации областных общин стараются не отставать от мэрии Еревана в вопросе растрачивания средств, пишет газета «Жоховурд».
«В этом году мэрии Ванадзора удалось приобрести урны по цене 100 000 драмов ($204), побив таким образом даже рекорд мэрии Еревана, заплатившей за каждую 78 000.
Городские власти Ванадзора обошли столичных коллег и в вопросе покупки бензина. Они закупили для служебных автомобилей бензин регуляр по цене 440 драмов за литр. С учетом того, что в настоящее время литр этой марки бензина продается в Армении за 410 драмов, можно предположить, что в мэрии Ванадзора измучались в поисках такого дорогого бензина», - отмечает издание, напоминая, что мэрией уже 17 лет руководит член правящей Республиканской партии Армении Самвел Дарбинян (на фото).