Տղամարդը կին և երեխա է ծեծել․ մայրը մահացել է, աղջիկը հիվանդանոցում է
28-ամյա տղամարդը ծեծի է ենթարկել անչափահասին և նրա մորը, ով ծեծից մոտ 8 ժամ հետո մահացել է իր տանը։ 43-ամյա կնոջ մահվանից հետո միայն՝ բռնարարի մայրը զանգել է շտապօգնություն։ Դեպքի վայր ժամանած բժիշկները արձանագրել են կնոջ մահը, իսկ նրա 13-ամյա աղջկան գանգուղեղային փակ վնասվածքներով տեղափոխել Գյումրու բշկական կենտրոն։ Այս մասին տեղեկացնում են Շիրակի մարզի դատախազությունից։
Աղջիկն այսօր վիրահատվել է, նրա վիճակը բժիշկները գնահատում են ծայրահեղ ծանր. երեխան գտնվում է արհեստական շնչառության սարքի տակ, ռեանոմոբիլ են հրավիրել՝ նրան երևան տեղափոխելու համար։
Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել Քրեական օրենսգրքի 112 հոդվածի երկրորդ մասի առաջին և 14-րդ կետերի հատկանիշներով՝ դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելը երկու կամ ավելի անձանց նկատմամբ՝ անզգուշությամբ առաջացնելով տուժողի մահ:

В Гюмри мужчина избил женщину и ребенка. Мать скончалась, дочь в больнице
28-летний мужчина избил несовершеннолетнюю и ее мать, которая скончалась в своем доме почти через 8 часов после избиения.
Только после смерти 43-летней женщины мать насильника вызвала скорую помощь. Прибывшие на место врачи зафиксировали смерть, а 13-летнюю девочку доставили в гюмрийский медцентр с закрытым повреждением головного мозга.
Как сообщает прокуратура Ширакской области, девочку прооперировали, ее состояние оценивается как крайне тяжелое: ребенок подключен к аппарату искусственного дыхания. Вызван реанимобиль для перевозки ребенка в Ереван.
Заведено уголовное дело по статье об умышленном причинении тяжкого вреда здоровью двух и более лиц, по неосторожности повлекшем смерть пострадавшего (по признакам пунктов 1 и 14 второй части статьи 112 УК).