Ձերբակալվել է Ղարաբաղում զոհված զինծառայողի համածառայակիցը
Ղարաբաղում ապրիլի 3-ին մահացած ժամկետային զինծառայող Գարեգին Բաբակեխյանին դիտավորությամբ կյանքից զրկելու կասկածանքով ձերբակալվել է նրա համածառայակիցը, հայտնում է Քննչական կոմիտեն (ՔԿ)։
Ավելի վաղ ՊԲ ժամկետային զինծառայողի «կզակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ» քրեական գործ էր հարուցվել` անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով։
ՔԿ-ի հաղորդմամբ, հարուցված քրգործի շրջանակներում Ռազմական ոստիկանության աշխատակիցների հետ համատեղ ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ- հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ապրիլի 3-ին՝ ժամը 22:25-ին, Հայաստանի քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 11-րդ կետով հանցանքներ կատարելու՝ մարտական հերթապահություն կրելու կանոնները խախտելու և նշված հանցանքը քողարկելու նպատակով Գ. Բաբակեխյանին դիտավորությամբ կյանքից զրկելու կասկածանքով, ձերբակալվել է վերջինիս համածառայակիցը:

Арестован сослуживец погибшего в Карабахе военнослужащего
По подозрению в умышленном причинении смерти военнослужащему-срочнику Гарегину Бабакехяну арестован его сослуживец, сообщает Следственный комитет.
Ранее уголовное дело в связи с получением военнослужащим Армии обороны Карабаха смертельного огнестрельного ранения в области подбородка было заведено по статье о доведении до самоубийства по неосторожности.
По сообщению СК, в результате следственных и оперативно-розыскных мероприятий, проведенных в рамках уголовного дела совместно с сотрудниками Военной полиции, 3 апреля в 22:25 был арестован сослуживец Бабакехяна по подозрению в преступлениях, предусматриваемых первой частью статьи 365 (Нарушение правил несения боевого дежурства или боевой службы по своевременному обнаружению и отражению внезапного нападения на Республику Армения либо по обеспечению безопасности Республики Армения, если это деяние причинило по неосторожности вред или создало угрозу причинения такого вреда) УК Армении и пункту 11 второй части статьи 104 (Убийство с целью скрыть другое преступление или облегчить его совершение).