Հայաստանը չունի արտաքին քաղաքականություն
Այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ԼՂՀ  արտաքին գործերի նախկին նախարար, քաղաքական գործիչ Արման Մելիքյանը հայտարարել է, որ ՌԴ-ն թույլ է տալու փոխզիջումներ Լեռնային Ղարաբաղի հարցում, որպեսզի ամրապնդի Ադրբեջանի հետ իր հարաբերությունները:
Ինչ վերաբերում է հայ-թուրքական հարաբերություններին, Արման Մելիքյանը նշեց, որ շփումները կակտիվանան միայն այն ժամանակ, երբ Հայաստանը կկարողանա վարել անկախ արտաքին քաղաքականություն:
«Այսօր Հայաստանը չունի արտաքին քաղաքականություն և որևէ բանակցային գործընթացի վերաբերյալ չպետք է լավատես լինել: Այս բանակցային տրամաբանությունը մեզ համար անընդունելի է»,- հավելեց Արման Մելիքյանը:

Armenia Doesn't Have a Foreign Policy
Russia allows concessions in the Nagorno-Karabakh conflict so that it can strengthen its relations with Azerbaijan, said former Nagorno-Karabakh Foreign Affairs Minister Arman Melikyan at a press conference today.
As for Armenia-Turkey relations, Melikyan said contact between the two states will become active only when Armenia can adopt an independent foreign policy.
"Today, Armenia doesn't have a foreign policy and it shouldn't be optimistic in any negotiating process. The logic of this negotiation is unacceptable for us," added Melikyan.