ՀՀ վարչապետի գավաթը` Բելառուսի հավաքականին
Սեպտեմբերի 5-ին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մեկնել է Վանաձոր` ներկա գտնվելու Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթի խաղարկության հանդբոլի 2-րդ միջազգային մրցաշարին։ Մրցաշարին ներկա էր հանդբոլի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ, դոկտոր Հասան Մուստաֆան։
Երկրորդ անգամ անցկացվող «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթ» միջազգային մրցաշարին մասնակցել են Հայաստանի, Բելառուսի, Իրանի և Վրաստանի հանդբոլի տղամարդկանց հավաքականները։
Միջազգային մրցաշարի եզրափակիչ փուլում հաղթող է ճանաչվել Բելառուսի հավաքականը, որին հանձնվել է «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթը»։Համապատասխանաբար երկրորդ, երրորդ և չորրորդ տեղերը զբաղեցրել են Հայաստանը, Իրանը և Վրաստանը։
Վանաձոր կատարած այցի շրջանակում Տիգրան Սարգսյանն այցելել է «Գլորիա» կարի ֆաբրիկա, շրջել է արտադրամասում, ծանոթացել արտադրատեսականուն։ Ֆաբրիկայում ներկայումս աշխատում է 500 բանվոր։ Ակնալվում է, որ աշխատատեղերի թիվը մինչև տարեվերջ կհասնի 800-ի։

Премьер Армении посетил турнир по гандболу, а заодно и швейную фабрику
В воскресенье 5-ого сентябра премьер-министр Армении Тигран Саргсян отправился в Ванадзор на 2-ой международный турнир Кубка премьер-министра Армении по гандболу. Там же присутствовал президент международной федерации по гандболу, доктор Хасан Мустафа.
Во втором международном турнире «Кубок премьер-министра Республики Армения» принимали участие мужские сборные Армении, Беларуси, Ирана и Грузии.
Первое место заняла команда из Беларуси. Второе, третье и четвертые места заняли сборные Армении, Ирана и Грузии соответсвенно.
В рамках визита в Ванадзор Тигран Саргсян посетил швейную фабрику «Глория», где познакомился с работниками и осмотрел производство. На фабрике работает 500 человек, однако, к концу года должны открыться еще 300 рабочих мест.