ՀՀ վարչապետի գավաթը` Բելառուսի հավաքականին
Սեպտեմբերի 5-ին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մեկնել է Վանաձոր` ներկա գտնվելու Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթի խաղարկության հանդբոլի 2-րդ միջազգային մրցաշարին։ Մրցաշարին ներկա էր հանդբոլի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ, դոկտոր Հասան Մուստաֆան։
Երկրորդ անգամ անցկացվող «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթ» միջազգային մրցաշարին մասնակցել են Հայաստանի, Բելառուսի, Իրանի և Վրաստանի հանդբոլի տղամարդկանց հավաքականները։
Միջազգային մրցաշարի եզրափակիչ փուլում հաղթող է ճանաչվել Բելառուսի հավաքականը, որին հանձնվել է «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթը»։Համապատասխանաբար երկրորդ, երրորդ և չորրորդ տեղերը զբաղեցրել են Հայաստանը, Իրանը և Վրաստանը։
Վանաձոր կատարած այցի շրջանակում Տիգրան Սարգսյանն այցելել է «Գլորիա» կարի ֆաբրիկա, շրջել է արտադրամասում, ծանոթացել արտադրատեսականուն։ Ֆաբրիկայում ներկայումս աշխատում է 500 բանվոր։ Ակնալվում է, որ աշխատատեղերի թիվը մինչև տարեվերջ կհասնի 800-ի։

RA Premier's Cup in Handball Goes to... Belarus
On September 5, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan went to Vanadzor to watch the second international tournament of the Republic of Armenia Premier's Cup. Also present during this year's tournament was International Handball Federation President Dr. Hassan Moustafa.
Participating in the tournament this year were men's teams from Armenia, Belarus, Iran and Georgia.
Winner of the Republic of Armenia Premier's Cup this year was the team from Belarus. Second, third and fourth place went to Armenia, Iran and Georgia, respectively.
During the Vanadzor visit, Tigran Sargsyan also paid a visit to Gloria sewing factory, saw the workshops, became familiar with production. Currently, there are 500 workers in the factory; however, this number is expected to grow to 800 by the end of this year, reports the Government of Armenia.