Հասարակական ցանցերում «Ընդդեմ ոստիկանական ապօրինությունների» խումբ է բացվել
Հայ Ազգային Կոնգրեսի երիտասարդները երեկ Одноклассники և Facebook հասարակական ցանցերում խումբ են ստեղծել, որը կոչվում է «Ընդդեմ ոստիկանական ապօրինությունների»:
Epress.am-ի հետ հեռախոսազրույցում ՀԱԿ-ի ակտիվիստ Սարգիս Գևորգյանը նշել է, որ այս նախաձեռնությունը շարունակությունն է մոտավորապես մեկ ամիս առաջ ՀԱԿ երիտասարդների հաղորդագրության, որում, մասնավորապես, ասվում էր, որ «Հայ Ազգային Կոնգրեսի երիտասարդները յուրաքանչյուր պահի, յուրաքանչյուր վայրում միջամտելու են ոստիկանական ապօրինի գործողություններին»:
«Երկու սոցիալական կայքերում ստեղծված խմբերի միջոցով փորձելու ենք համախմբել այն երիտասարդներին, ովքեր չեն վախենում բարձրաձայնել ոստիկականական ապօրինությունների մասին: Մենք կոչ ենք անում բոլոր ուսանողներին և երիտասարդներին ակտիվորեն միանալ խմբին, որպեսզի համատեղ ուժերով կարողանանք պայքարել այդ ապօրինությունների դեմ և համատեղ ջանքերվ իրականացնեք մեր երազանքը` ապրել Ազատ, Անկախ Հայաստանում»,- ասել է Սարգիս Գևորգյանը և հավելել, որ մարդիկ արդեն իսկ ինտենսիվորեն միանում են խմբին:

On Sept. 24, Armenian National Congress (HAK) youth created a group in Facebook and Odnoklassniki (“Classmates” in Russia; a social networking site popular in Russia and other former Soviet Republics) called “Against Illegal Police Actions.”
Speaking to Epress.am by phone, HAK activist Sargis Gevorgyan said this initiative is the continuation of a statement made by HAK youth about a month ago, in which it said (approximately), “Armenian National Congress youth, at any moment, in any place, will intervene in illegal police actions.”
“Through the groups created in the two social networking sites, we will attempt to unite those youth who are not afraid of voicing illegal actions by the police. We call on all students and youth to actively join the group, so that, with joint forces, we can fight against illegal actions, and, with joint efforts, to realize our dream to live in a Free and Independent Armenia,” said Gevorgyan, adding that people are already quickly joining the group.