Բերլուսկոնին 5000 հազար եվրո է վճարել 17-ամյա մարոկուհու այցի համար
Այն, որ Բերլուսկոնին կապ է ունեցել 17-ամյա մարոկուհու հետ, ապացուցում են երեք անվիճելի փաստեր, գրում է Corriere della Sera պարբերականը:
Նախ և առաջ, մարոկուհին իսկապես այցելել է Սիլվիո Բերլուսկոնիի Արկորայի բնակավայրը: «Ես ծանոթ չեմ այդ աղջկա հետ, բայց մի քանի անգամ տեսել եմ նրան վարչապետի տանը ընթրիքի ժամանակ»,- հայտարարել է Tg4 լրատվական հաղորդման տնօրեն Էմիլիո Ֆեդեն:
Երկրորդ անժխտելի ապացույցն այն է, որ անչափահաս աղջիկը կանխիկ գումար է ստացել, թեև նա պնդում է, որ հանդիպել է վարչապետին տոների ժամանակ և նրա հետ որևէ սեռական հարաբերություն չի ունեցել: Խոսքը մեծ գումարների մասին չէ` ընդամենը մի քանի հազարի: Դա հաստատել է նաև Պատրիսիա Դ'Ադարիոն, ով Բերլուսկոնիի հետ մեկ գիշեր է անցկացրել Գրացիոլի պալատում: Փաստորեն, Բերլուսկոնին մի գիշերվա համար 5000 եվրո է վճարել:
Երրորդ փաստն այն է, որ մայիսի 27-ից հետո, երբ հատուկ ծառայությունների խնամքի տակ գտնվող անչափահասը հայտնվել է ոստիկանական բաժանմունքում` 3 հազար եվրոյի գողության մեղադրանքով, Բերլուսկոնին հայտարարել է. «Ես սիրտ ունեմ, ամեն ինչ անում եմ օգնելու այն մարդկանց, ովքեր դրա կարիքն ունեն»:

В истории о праздниках политиков с проститутками в доме Берлускони в Аркоре, изложенной в довольно противоречивой манере 17-летней марокканкой миланским следователям, имеются три неоспоримых обстоятельства, — пишет Corriere della Sera.
Во-первых, она действительно посещала резиденцию Сильвио Берлускони в Аркоре: «Я не был знаком с этой девушкой, но я мог видеть ее пару раз на ужине в доме премьера», — сообщил вчера директор новостной программы Tg4 Эмилио Феде.
Вторым, не подвергающимся сомнению обстоятельством, является то, что несовершеннолетняя действительно получала деньги наличными, пусть даже, как она клянется, просто встречалась с премьером на этих праздниках и не вступала с ним в сексуальные отношения. Речь не идет об огромных суммах, но они всегда были кратны тысяче, о чем говорила и Патриция Д’Аддарио, которая, по ее словам, провела ночь с Берлускони во дворце Грациоли. Итак, около 5 тыс. евро за встречу из семейной «кассы» Берлускони.
Наконец, третье обстоятельство: с тех пор, как 27 мая несовершеннолетняя, находившаяся под опекой социальных служб, оказалась в полицейском участке после того, как ее подруга обвинила ее в краже 3 тыс. евро, Берлускони заявил: «У меня есть сердце, я делаю все, чтобы помочь людям, которые нуждаются в помощи».