ՀԴՄ-ների յուրաքանչյուր վիճակահանությանը կխաղարկվի 10 ավտոմեքենա
Այսօր ՀՀ կառավարությունը որոշում է կայացրել, համաձայն որի 2011թ. հունվարից ՀԴՄ կտրոնների վիճակահանության արդյունքում շահող կհամարվեն ՀԴՄ այն կտրոնները, որոնց հատուկ համարի 2 և ավելի նիշերն առաջին կամ վերջին նիշից սկսած հաջորդական հերթականությամբ կհամընկնեն վիճակահանության արդյունքում հայտնի դարձած թվերին։
Որոշմամբ նախատեսվում է յուրաքանչյուր վիճակահանության ժամանակ խաղարկել տասը ավտոմեքենա, այդ թվում` ութ և յոթ նիշերի համընկմամբ հատուկ համար պարունակող շահումների դեպքում տրամադրել մեկական ավտոմեքենա և համապատասխանաբար 1 մլն և 100 հազար դրամ պարգևավճար, իսկ ավտոմեքենաների չսպառված քանակները տրամադրել համապատասխանաբար վեց և հինգ թվերի համընկմամբ շահած` կտրոնի առավելագույն գործարքի արժեք ունեցող կտրոն ունեցող անձանց։
6, 5, 4, 3, 2 թվերի` առաջին կամ վերջին նիշից սկսած հաջորդական հերթականությամբ շահողները համապատասխանաբար կստանան հիսուն հազար, քսան հազար, հինգ հազար, երկու հազար, հինգ հարյուր դրամ։
Որոշման համաձայն դադարեցվում է վիճակահանության արդյունքում չշահած կտրոնների խմբաքանակի դիմաց բոնուսների վճարումը։ Դրա փոխարեն նախատեսվում է, որ 2011թ. հունվար ամսվա վիճակահանությանը կմասնակցեն նաև 2010թ. հոկտեմբեր, նոյեմբեր և դեկտեմբեր ամիսներին տրամադրված ՀԴՄ կտրոնների հատուկ համարները։ Այդ կապակցությամբ 2011թ. հունվար ամսվա վիճակահանությանը կհատկացվի երեսուն ավտոմեքենա։

10 Cars Can be Won During Armenia's Monthly Receipts Lottery Draw
The Government of Armenia approved a decision today that beginning from January 2011, the winning receipts from the monthly lottery of receipts from point-of-sale (POS) machines to be those that have two or more consecutive digits (beginning from either the left or the right) which correspond to the winning lottery numbers.
The government decision also stipulates that 10 cars can be won during each monthly draw: individual cars and a prize of 1 million drams will be awarded to bearers of those receipts that have 8 consecutive digits that match the winning number and a prize of a car plus 100,000 drams to the bearer of the receipt that matches 7 consecutive winning digits. The remaining cars will be raffled off to those with 5 or 6 matching consecutive digits. Preference will be given to those with the largest sum of the transaction noted on the receipt.
Bearers of receipts with matching 6, 5, 4, 3, and 2 digits will receive 50,000 drams, 20,000 drams, 5,000 drams, 2,000 drams and 500 drams respectively.
According to today's decision, no longer will bonuses be paid to those who present collections of losing receipts to the tax office. Instead, the January 2011 lottery will include draws for POS receipts issued in Oct., Nov. and Dec. 2010.  Thus, the Jan. 2011 lottery draw will be for 30 cars.
Visit Armenia's tax service website to view the results of the monthly lottery at http://www.taxservice.am (in Armenian only).