Երթ Լոս Անջելեսում` նվիրված ամուսնու կողմից սպանված կնոջ հիշատակին
Հունվարի 30-ին Լոս Անջելես քաղաքում փոքր հանրահավաք և երթ կանցկացվի` նվիրված 20-ամյա Զարուհի Պետրոսյանի հիշատակին, ով հոկտեմբերի 1-ին Մասիս քաղաքում ամուսնու և սկեսրոջ ծեծի ենթարկվելու ու բազմաթիվ խոշտանգումների հետևանքով մահացել է: Այս մասին հայտնում է asbarez.com կայքը:
Լոս Անջելեսի հայկական «Միացյալ իրավունքերի խորհուրդ» կազմակերպությունը կոչ է անում բոլորին մասնակցելու երթին` իր հաղորդագրության մեջ նշելով, որ նման ձևով իրենք ցույց կտան կառավարություններին, որ պետք չէ աչք փակել և լռել կանանց նկատմամբ բռնության դեպքերի նկատմամբ:
«Մենք երթ կանցկացնենք, և մեր աջակցությունը կհայտնենք Հայաստանի ակտիվիստներին, ովքեր անում են ամեն ինչ երկրում դրական փոփոխությունների հասնելու համար: Մենք երթ կանցկացնենք` պահանջելով հայաստանյան իշխանություններից անհապաղ քայլեր ձեռրնարկել պատժելու և կանխելու կանանց նկատմամբ բոլոր բռնությունները: Մենք երթ կանցկացնենք, ցույց տալու աշխարհի ցանկացած երկրում ընտանեկան բռնության ենթարկված կանանց, որ դեռ հույս կա»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

В Лос-Анджелесе пройдет пикет в память о жертве побоев мужа и свекрови в Армении
30 января в Лос-Анджелесе пройдут митинг и шествие, посвященные 20-летней Заруи Петросян, которая 1 октября в армянском городе Масис cкончалась после побоев и издевательств со стороны мужа и свекрови, сообщает сайт asbarez.com.
Армянская организация в Лос-Анджелесе «Совет соединенных прав» призывает всех присоединиться к шествию, тем самым показав правительствам, что нельзя закрывать глаза и молчать о случаях насилия над женщинами.
«Мы организуем шествие, и покажем наше содействие активистам в Армении, которые всеми силами добиваются положительных изменений в стране. Мы организуем шествие, и будем требовать у армянских властей незамедлительно предпринять шаги для наказания и предотвращения насилия над женщинами. Мы органнизуем шествие, чтобы показать всем женщинам мира подвергшимся насилию в семье, что есть еще надежда», - в частности, говорится в обращении организации.