«Մանկական Եվրատեսիլ-2011»-ն անցկացվելու է Հայաստանում
«Մանկական Եվրատեսիլ-2011»-ն անցկացվելու է Հայաստանում դեկտեմբերի 3-ին, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է Հայաստանում Մանկական Եվրատեսիլ ծրագրի ղեկավար Գոհար Գասպարյանը:
«Մրցույթին ներկայացված է եղել 4-5 պետություն, որոնք ցանկություն են հայտնել հյուրընկալել Մանկական Եվրատեսիլը, և արդեն այսօր մենք տեղեկանում ենք, որ մեր առաջարկը լավագույնն է ճանաչվել», - ասել է Գոհար Գասպարյանը:
Նա նաև տեղեկացրել է, որ Եվրատեսիլն անցկացվելու է Մարզահամերգային համալիրում, իսկ ծրագիրը ղեկավարելու է շվեդ պրոդյուսեր: Հայաստանյան ներկայացուցիչները համագործակցելու են HB Resources կազմակերպության հետ, իսկ Եվրոպական հեռարձակողների միությունն էլ տրամադրելու է հեռարձակման համար նախատեսված տեխնիկական միջոցների մի մասը:
Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանն էլ, իր հերթին, տեղեկացրել է, որ Հայաստանի եվրոպացի գործընկերներն արդեն ժամանել են Հայաստան: «Նրանք տպավորված են մնացել մարզահամերգային համալիրից, տեխնիկական բազայից, անձնակազմից», ասել է Ալեքսան Հարությունյանը:
Հարցին, թե արդյոք Ադրբեջանը մասնակից է ունենալու մրցույթին, Հարությունյանն ասել է, որ Ադրբեջանը երբեք չի մասնակցել մրցույթին, բայց ուրախ կլինի, եթե այս տարի ունենա: Ասուլիսի մասնակիցները հայտնել են նաև, որ մրցույթին հրավիրված են լինելու համաշխարհային մեծության աստղեր, իսկ կազմակերվածության մակարդակով Հայաստանում կայանալիք մրցույթը չի զիջելու մինչ այժմ կազմակերպված Մանկական Եվրատեսիլներին:

«Детское Евровидение-2011» пройдет в Армении
Песенный конкурс «Детское Евровидение-2011» состоится в Армении 3 декабря. Об этом журналистам сообщила руководитель программы Детского Евровидения в Армении Гоар Гаспарян.
«На участие в конкурсе были представлены заявки 4-5 государств, желающих принять у себя «Десткое Евровидение», и уже сегодня нам стало известно, что наше предложение было признано лучшим», - сказала Гаспарян.
По ее словам, конкурс будет проводиться в Спортивно-концертном комплексе, а руководить мероприятием будет шведский продюсер. Армянские специалисты будут сотрудничать с организацией HB Resources, а Союз европейских вещателей предоставит часть техники, предусмотренной для вещания конкурса.
Председатель совета общественной телерадиокомпании Алексан Арутюнян, в свою очередь, сообщил, что их европейские коллеги уже прибыли в Армению. «Они впечатлены спортивно-концертным комплексом, технической базой и персоналом», - сказал Арутюнян.
На вопрос, будет ли Азербайджан участвовать в проводимом в Армении конкурсе, Арутюнян ответил, что эта страна никогда не принимала в нем участие. Однако председатель Совета общественной телерадиокомпании «будет рад, если в этом году Азербайджан примет участие в конкурсе».
Отметим также, что на конкурс будут приглашены звезды мировой величины, а с организационной точки зрения проводимое в Армении «Детское Евровидение» не будет уступать предыдущим.