Բեգլարյանի հրաժարականը բախումներ կառաջացնի քաղաքական վերնախավում. կարծիք
Կլինի կադրային հեղափոխություն, թե ոչ` ինձ համար դեռևս հարց է: Սակայն, իմ կարծիքով, նման մտադրություն կա: Որոշակի ծրագիր գոյություն ունի` ձևակերպված, թե չձևակերպված, բայց, ամեն դեպքում, գոյություն ունի: Սակայն այն, որ քաղաքական վերնախավում առկա իրավիճակը լուրջ փոփոխությունների կարիք ունի, ակնհայտ է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է Կովկասի Ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
Փորձագետը չի կարծում, որ Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի պաշտոնանկությունը ծրագրավորված էր, սակայն այս դեպքը «չի սահմանափակվում միմիայն քաղաքապետի անձով և վերնախավի ներսում միջխմբային պայքարի է հանգեցնում»:
«Գործընթացը շարունակելու մտադրություն կա: Իսկ կստացվի դա, թե ոչ` դեռևս մեծ հարցականի տակ է, թեև այդ գործընթացին հետևելն արդեն հետաքրքիր է, որովհետև այն կարող է հանգեցնել լուրջ փոփոխությունների Հայաստանի ներսում»,- եզրափակել է քաղաքագետը:

Beglaryan's Resignation will Lead to Clashes Among Armenia's Political Elite: Opinion
Whether there will be a revolution of staff or not, for me that's still a question. But I think there is such an intention. There exists a certain plan, created or not created, but, in any case, it exists. However, that there's a need for serious reforms in the situation existing in (Armenia's) political elite is obvious, said Caucasus Institute Director Alexander Iskandaryan at a press conference in Yerevan today.
He doesn't believe that former Yerevan mayor Gagik Beglaryan's resignation was planned; however, the incident "isn't restricted to only the mayor and will lead to a inter-clan struggle among the elite."
"There's an intention to continue the process. Whether that will happen or not, is perhaps subject to a huge question mark, though this process has been interesting to follow because it can lead to serious reforms inside Armenia," concluded the analyst.