«Առավոտ». Սասուն Միքաելյանին կարող են բա՞ց թողնել
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանն Առավոտին պատմել է ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատար Թոմաս Համմարբերգի հետ հանդիպման մասին:
«Ասաց, որ հանդիպել է Սասուն Միքայելյանին: Եվ նրա առողջական վիճակը պրն Համմարբերգին էլ էր մտահոգել: Ասաց, թե այստեղ ինքը տեսնում է հնարավորություն` առողջական վիճակի կապակցությամբ նրան կարող են բաց թողնել», - ասել է Փոստանջյանը:
Իսկ այսօր Թոմաս Համմարբերգը հանդիպելու է «Արթիկ» քրեակատարողական  հիմնարկում գտնվող «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանին: Երեկ ԱԺ-ում լրագրողների հարցին, թե համարում է Փաշինյանին քաղբանտարկյալ` Համմարբերգը ժպտալով պատասխանել է. «Այս հարցը ես կքննարկեմ նրա հետ»:

Heritage Party MP Zaruhi Postanjyan shared with local Armenian daily Aravot ("Morning") the details of her meeting with Council of Europe Commissioner for Human Rights Thomas Hammarberg.
"He said that he met with Sasun Mikaelyan. And the condition of his health also concerned Mr. Hammarberg. He said, here he sees a possibility that because of his health, they might release him," said Postanjyan, reports Aravot.
Today, Hammarberg will meet with Haykakan Jamanak ("Armenian Times") chief editor Nikol Pashinyan, who is imprisoned at Artik penitentiary. At the National Assembly yesterday, asked by journalists whether he considers Pashinyan to be a political prisoner, Hammarberg smiled and said, "I will discuss this issue with him."