«Առավոտ». Սասուն Միքաելյանին կարող են բա՞ց թողնել
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանն Առավոտին պատմել է ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատար Թոմաս Համմարբերգի հետ հանդիպման մասին:
«Ասաց, որ հանդիպել է Սասուն Միքայելյանին: Եվ նրա առողջական վիճակը պրն Համմարբերգին էլ էր մտահոգել: Ասաց, թե այստեղ ինքը տեսնում է հնարավորություն` առողջական վիճակի կապակցությամբ նրան կարող են բաց թողնել», - ասել է Փոստանջյանը:
Իսկ այսօր Թոմաս Համմարբերգը հանդիպելու է «Արթիկ» քրեակատարողական  հիմնարկում գտնվող «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանին: Երեկ ԱԺ-ում լրագրողների հարցին, թե համարում է Փաշինյանին քաղբանտարկյալ` Համմարբերգը ժպտալով պատասխանել է. «Այս հարցը ես կքննարկեմ նրա հետ»:

«Аравот». Бывший депутат-оппозиционер может оказаться на свободе
Депутат от партии «Наследие» Заруи Постанджян рассказала газете «Аравот» о встрече с комиссаром Совета Европы по правам человека Томасом Хаммарбергом.
«Он сказал, что встретился с Сасуном Микаеляном, чье состояние здоровья обеспокоило господина Хаммарберга. Он также сообщил, что видит возможность освобождения Микаеляна по состоянию здоровья», - сказала Постанджян.
Сегодня комиссар СЕ по правам человека встретился с находящимся в уголовно-исполнительном учреждении главным редактором «Айкакан жаманак» Николом Пашиняном. На вопрос журналистов, считает ли он Пашиняна политзаключенным, Хаммарберг ответил: «Этот вопрос я обсужу с ним самим».