«ՉԻ». Քաղաքապետը վարորդին ծեծել է
Հունվարի 23-ին Չարենցավանում տեղի են ունենալու քաղաքապետի ընտրություններ: Կոտայքի մարզպետ Կովալենկո Շահգալդյանի որդին` Չարենցավանի գործող քաղաքապետ Հակոբ Շահգալդյանը, բնականաբար, նորից առաջադրվել է, տեղեկացնում է օրաթերթը:
Քաղաքապետի պաշտոնին հավակնող մյուս թեկնածուն Մուշեղ Նիկողոսյանն է` նախկին դաշնակը: Հունվարի 16-ին Հակոբ Շահգալդյանն իր ընկերների հետ միասին պարզել է, որ տաքսու վարորդ Սերժիկն ասել է, թե չի ընտրելու Հակոբին: Արդյունքում` գիշերվա ժամը 12:00-ին քաղաքի կայարանամերձ հրապարակում Հակոբն ու իր ընկերները բռնել ու ծեծի են ենթարկել վարորդին, ապա վերջինիս ուղղությամբ մի քանի անգամ կրակել են ու հեռացել: Երբ հաջորդ օրը վարորդի տղան մոտեցել է քաղաքապետին ու փորձել է բացատրություն պահանջել, քաղաքապետն ասել է, թե իր ընկերները ներողություն են խնդրում վարորդից: Գիշերային ժամին կրակոցները լսել են նաև կայարանամերձ հրապարակի հարակից շենքի բնակիչները: Ոստիկանությունն այդ մասին տեղյակ է, թե` ոչ, մեծ հարցական է:

«ЧИ». Мэр избил водителя
23 января в Чаренцаване пройдут выборы мэра. Сын марзпета Котайкской области Коваленко Шахгальдяна, действующий мэр Чаренцавана Акоп Шахгальдян, естественно, выдвинул свою кандидатуру, пишет газета «Чоррорд инкнишханутюн».
Другим претендентом на этот пост является бывший дашнак Мушег Никогосян. 16 января Акоп Шахгальдян выяснил вместе со своими друзьями, что водитель такси Сержик признался, что не станет голосовать за Акопа. В результате, в полночь на прилеающей к стоянке автомобилей территории Акоп и его товарищи избили водителя, несколько раз выстрелили в его направлении и удалились.
Когда на следующий день сын водителя подошел к мэру и попытался потребовать объяснений, тот заявил, что его друзья извиняются перед водителем. Ночные выстрелы слышали также жильцы находящихся неподалеку от стоянки домов. Остается вопросом, известно ли полиции об этом инциденте.