«Գնալու ենք մինչև վերջ». Կառավարության մոտ ակցիաների ալիքը շարունակվում է
Կառավարության շենքի առջև այսօր տեղի է ունեցել հերթական բողոքի ակցիան: Հավաքվածները բողոքում են թիվ N18 հատուկ դպրոցը «Փոքր Մհեր» կրթահամալիրին միացնելու դեմ:
«Այդ միացումից հետո մոտ 20 տարվա փորձ ունեցող մանկավարժներն ու աշակերտները դուրս են մնում», - Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է N18 դպրոցի արհմիության նախագահ Դավիթ Ասատրյանը:
Ըստ նրա` կրթահամալիրի կանոնադրությամբ` այնտեղ կարող են սովորել 100% առողջ երեխաներ, «իսկ մեզ մոտ շատ անառողջ երեխաներ կան»:
«Մենք այս երեխաների հետ այսքան աշխատել ենք, փողոցից բռնած երեխաներին բերել կրթել և դաստիարակել ենք, ու հենց էնպես հրաժարվե՞նք, փողոց շպրտե՞նք», - ասել է մանկավարժ Քնարիկ Դամաքյանը: Նա ցավով է փաստել, որ այսքանից հետո իր աշակերտները կարող են մուրացկաններ դառնալ:
Նշենք, որ ակցիայի մասնակիցները համապատասխան դիմում են ներկայացրել Կառավարություն և, նրանց խոսքերով, գնալու են մինչև վերջ` իրենց նպատակին հասնելու համար:

Another protest was taking place in front of the Armenian government building today — this time, against the decision to join the No. 18 special school with Pokr Mher ("Small Mher") educational complex.
"After this merging, students and teachers who have about 20 years of experience are left out," said head of the N18 school trade union Davit Asatryan, speaking to Epress.am.
According to the educational complex' charter, said Asatryan, "100% healthy kids" can study there, but "our school has very unhealthy kids."
"We've worked with these kids so much, we've brought, educated and disciplined these kids from the street and we're supposed to resign, throw them on the street, just like that?" said one teacher, Knarik Damakyan, adding unfortunately that after all this, her kids might become beggars.
Note that protestors have submitted an appeal to the government and, according to them, they will go "till the end" in order to reach their aims.