Գյումրեցի վարորդները վաղը կփակեն Բավրայի ճանապարհը` ի նշան բողոքի
Փետրվարի 8-ին առավոտյան Վրաստանից Հայաստան բերվող մեքենաների համար սահմանված բարձր մաքսատուրքի դեմ բողոքող վարորդները մտադիր են հավաքվել Գյումրիի կենտրոնական կայարանում և այնտեղից շարժվել դեպի Բավրա` փակելու Հայաստանից Վրաստան տանող ճանապարհը: Այս մասին Epress.am-ին տեղեկացրել է վերջին օրերի ակցիաների մասնակից Վահան Խաչատրյանը, ով, թեև վարորդ չէ, սակայն իր աջակցությունն է հայտնում բողոքողներին, ինչպես Գյումրիի բազմաթիվ քաղաքացիներ:
Հիշեցնենք, որ այսօր կեսօրին վարորդները, պատասխան չստանալով Շիրակի մարզի մարզպետարանից, փակել էին Երևանից Գյումրի տանող ճանապարհը, որի հետևանքով լուրջ խցանումներ էին առաջացել: Այնուհետև նրանք հավաքվել էին Գյումրիի հրապարակում:
Բողոքողների չորս ներկայացուցչներ հրավիրել էին մարզային ոստիկանություն, որտեղից էլ կապվել էին Երևանի պատկան մարմինների հետ և իրենց պահանջները ներկայացրել:
Ոստիկանության բաժնում իրենց խորհուրդ էին տվել գնալ Բավրայի մաքսակետ և դիմում-բողոք ներկայացնել, որը կփոխանցվի Երևան:
Ակցիայի ավարտին վարորդները նշել էին, որ, եթե իրենց խնդրին լուծում չտրվի, իրենք փետրվարի 9-ին, ժամը 10:00-ին կրկին հավաքվելու են` բողոքի ակցիա կազմակերպելու համար:

Drivers protesting the high customs fees in importing vehicles from Georgia to Armenia will continue their protest today. They plan on meeting at Gyumri's central station and driving over to the town of Bavra — blocking the main road from Armenia to Georgia. This news was conveyed to Epress.am by one of the protestors, Vahan Khachatryan, who in fact is not a driver, but supporters their cause.
Recall, yesterday protestors, not receiving a response to their complaints from the Shirak marzpet (regional governor), blocked the main road from Yerevan to Gyumri, which resulted in numerous traffic jams. Then, the protestors gathered in Gyumri's main square.
Police yesterday advised protestors to go to Bavra's customs point and submit a complaint-appeal, which would then be sent to the Armenian capital, Yerevan.
At the end of yesterday's protest, drivers had said if they don't receive an acceptable solution to their issue, they would again gather at 10 am on Feb. 9 to protest.