Տիգրան Դավթյանը թեժ գծի օգնությամբ պայքարելու է կոռուպցիայի դեմ
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանն այսօր անդրադարձ է կատարել տնտեսության ոլորտի այն հակակոռուպցիոն քայլերին, որոնք իրականացվելու են նախարարության կողմից:
«Ես լինելու եմ բավական կոշտ և հետևողական, որպեսզի ցանկացած կոռուպցիոն երևույթ ուղղակի բացառվի ոչ միայն կենտրոնական ապարատում, այլև ողջ համակարգում. Կրկնում եմ` ես այստեղ լինելու եմ կոշտ ու հետևողական, ինչի մասին արդեն համակարգում բոլորը գիտեն»,- հայտարարել է նախարարը:
Բացի դա, Դավթյանը լրագրողներին տեղեկացրել է, որ նախարարությունում գործելու է թեժ գիծ.
«Այս միջոցով մենք կարող ենք ստանալ ահազանգեր բնակչությունից, գործարար աշխարհից, մեր գործընկերներից, և, Աստված չանի, համակարգում ինչ-որ մեկը փորձի խոչընդոտել և արհեստական արգելք ստեղծել մեր տնտեսվարող սուբյեկտների և հասարակության հետ գործունեությունը»,- ասել է նախարարը:

Home / Armenia / Davtyan to Fight Against Corruption with Help of a Hotline
RA Minister of Economy Tigran Davtyan today addressed the anti-corruption measures his ministry have taken.
“I am going to be quite tough and consistent, so that any corrupt practices are simply excluded from not only the central unit, but the entire system. I repeat, here I’m going to be tough and consistent, which everyone in the system already knows,” he said.
Moreover, Davtyan informed journalists that a hotline will be set up by the ministry.
“Through this [hotline], we’ll be able to get warnings from the population, the business world, our colleague, and, god forbid, anyone in the system attempts to prevent and create an artificial barrier in our activities with economic entities and the public,” he said.