Տիգրան Դավթյանը թեժ գծի օգնությամբ պայքարելու է կոռուպցիայի դեմ
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանն այսօր անդրադարձ է կատարել տնտեսության ոլորտի այն հակակոռուպցիոն քայլերին, որոնք իրականացվելու են նախարարության կողմից:
«Ես լինելու եմ բավական կոշտ և հետևողական, որպեսզի ցանկացած կոռուպցիոն երևույթ ուղղակի բացառվի ոչ միայն կենտրոնական ապարատում, այլև ողջ համակարգում. Կրկնում եմ` ես այստեղ լինելու եմ կոշտ ու հետևողական, ինչի մասին արդեն համակարգում բոլորը գիտեն»,- հայտարարել է նախարարը:
Բացի դա, Դավթյանը լրագրողներին տեղեկացրել է, որ նախարարությունում գործելու է թեժ գիծ.
«Այս միջոցով մենք կարող ենք ստանալ ահազանգեր բնակչությունից, գործարար աշխարհից, մեր գործընկերներից, և, Աստված չանի, համակարգում ինչ-որ մեկը փորձի խոչընդոտել և արհեստական արգելք ստեղծել մեր տնտեսվարող սուբյեկտների և հասարակության հետ գործունեությունը»,- ասել է նախարարը:

Жестким и последовательным обещает впредь быть армянский министр
На пресс-конференции в субботу министр экономики Армении Тигран Давтян коснулся антикоррупционных действий, которые будут осуществлены министерством.
«Я буду достаточно жестким и последовательным, чтобы просто исключалось всякое коррупционное явление не только в центральном аппарате, но и во всей системе. Повторяю: буду жестким и последовательным, в системе об этом уже все знают», - заявил министр.
Кроме того, Давтян сообщил, что в министерствах будет действовать «горячая линия». «Таким образом мы можем получать обращения населения, предпринимательской среды, наших коллег, и не дай Бог, чтобы кто-либо в системе попытался воспрепятствовать нашей деятельности с бизнес-субъектами и обществом», - сказал министр.