Ստեփանակերտի զորամասում զինծառայող է զոհվել
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Մերի Սարգսյանը Epress.am-ին հայտնել է, որ  կատարվածի առիթով հարուցվել է քրեական գործ ինքնասպանության հասցնելու հատկանիշներով` Քրեական օրենսգրքի 110 հոդվածի առաջին մասով` «սպառնալիքի, դաժան վերաբերմունքի կամ անձնական արժանապատվությունը պարբերաբար նվաստացնելու ճանապարհով անձին անուղղակի դիտավորությամբ կամ անզգուշությամբ ինքնասպանության կամ ինքնասպանության փորձի հասցնելը»:
Մահացած զինծառայող Թորգոմ Սարուխանյանը զորակոչվել էր 2009թ.:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 6-ին ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում տեղի ունեցած արտակարգ միջադեպի հետևանքով մահացել էր ժամկետային զինծառայող, 1992թ. ծնված, շարքային Գևորգ Անդրանիկի Կոտինյանը:

В Карабахе в результате огнестрельного ранения умер солдат
12 февраля в одной из воинских частей Степанакерта в результате огнестрельного ранения скончался военнослужащий.
Начальник следственной службы при Минобороне Армении Мери Саргсян сообщила Epress.am, что в связи с инцидентом возбуждено уголовное дело по признакам доведения до самоубийства, согласно первой части 110 сатьи УК, «доведение или попытка доведения человека до самоубийства, по неосторожности или намеренно, с применением угроз, жестоким обращением или периодическим оскорблением достоинства».
Скончавшийся солдат Торгом Саруханян был призван в 2009 году.
Напомним, что 6 февраля в одной из воинских частей, расположенной в северном направлении Армии обороны Карабаха, скончался рядовой, 19-летний Геворг Котинян.