ՀԱԿ-ը փետրվարի 18-ի հանրահավաքի իրազեկումն է անցկացնում Երևանում և մարզերում
Հայ Ազգային Կոնգրեսի երիտասարդներն արդեն սկսել են փետրվարի 18-ին Մատենադարանում հրավիրված հանրահավաքի իրազեկումն իրականացնել:
Նրանք տարբեր խմբերով Երևան քաղաքում ՀԱԿ-ի թերթոններ և թռուցիկներ են բաժանում` կոչ անելով ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել հանրահավաքին:
«Մարդիկ մեզ շատ ջերմ են վերաբերում, մեծ խանդավառությամբ վերցնում են թերթերն ու թռուցիկներն ու շնորհակալություն հայտնում մեզ, որ չենք դադարել պայքարել»,- Epress.am-ի հետ զրույցում պատմել է իրազեկում իրականացնող ՀԱԿ ակտիվիստ Տաթևիկ Նիկոլականը, ով միշտ նման ձևով է ներկայանում.
«Մեր պայքարի միջոցով պիտի ազատենք Նիկոլին ու բոլոր քաղբանտարկյալներին, մենք իրավունք չունենք դադարեցնել մեր պայքարը, քանի դեռ Հայաստանում չեն վերականգնվել մարդու իրավունքները, քանի այս ավազակապետությունը չի հեռացել մեր երկրից»,- ասել է նա:
Նշենք, որ երիտասարդները իրականացնում են նաև «դռնեդուռ» ակցիա` Երևանի տարբեր համայնքներում մարդկանց տներ այցելելով իրազեկում հանրահավաքի մասին և թերթեր են բաժանում նրանց:
ՀԱԿ-ի հրավիրած հանրահավաքի իրազեկում իրականացվում է նաև Հայաստանի բոլոր մարզերում` տարածքային շտաբերի միջոցով բաժանելով ՀԱԿ-ի թերթոնները և թռուցիկները:

Молодые армянские оппозиционеры начали акцию «Из дома в дом»
Молодые активисты Армянского национального конгресса уже начали опповещать население страны о запланированном на 18 февраля митинге оппозиции.
На улицах Еревана раздают листовки и напоминания, призывая людей принять активное участие в мероприятии.
«Люди очень тепло отвечают нам, с большим воодушевлением берут листовки и благодарят нас за то, что мы продолжаем борьбу», - в беседе с Epress.am заявила одна из активисток Татевик Николакан,взявшая себе псевдоним от имени политзаключенного политзаключенного, главного редактора «Айкакан жаманак» Никола Пашиняна.
«Мы освободим Никола, и всех остальных политзаключенных, мы не имеем права прекращать нашей борьбы, пока в Армении не восстановлены права человека, и это преступное руководство не покинуло нашу страну», - подчеркнула она.
Отметим, что молодые активисты проводят также акцию «Из дома в дом», в разных районах Еревана посещая граждан по месту жительства, опповещают о митинге и раздают газеты.