Գասպարին` «Կենտրոնի» ոստիկանությունում (թարմացված)
Այս պահին Հայ Ազգային Կոնգրեսի ակտիվիստ Վարդգես Գասպարին գտնվում է Երևանի քաղաքային ոստիկանության «Կենտրոնի» բաժնում: Epress.am-ի հետ զրույցում ապակուց այն կողմ կանգնած Գասպարին նշել է, որ իրեն քաշ տալով Հանրապետության հրապարակում նստեցրել են մեքենա և բերել ոստիկանություն, մինչ այժմ ոստիկանություն բերման ենթարկելու որևէ հիմք չեն ներկայացրել:
Նշենք, որ ոստիկանության բաժին է եկել «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Լարիսա Ալավերդյանը, ով խնդրել է իր հետ Կենտրոնի բաժնի պետի տեղակալ Գրիշա Ամիրխանյանի մոտ բաց թողել նաև Epress.am-ի լրագրողին, սակայն լրագրողի մուտքն արգելել են, և Ալավերդյանը միայնակ է բարձրացել:
Շենքից դուրս գալուց հետո նա պատմել է, որ Ամիրխանյանն իրենց տեղեկացրել է, որ ոստիկանության շենքում Վարդգես Գասպարիին բռնության չեն ենթարկել: ԱԺ պատգամավորը նշել է, որ Գասպարիին ոստիկանությունում պահելու հիմք չի տեսնում և հույս է հայտնել, որ նրան արագ բաց կթողնեն: Ամիրխանյանը նշել է, որ իրեն "գործերը կնայեն" ու շուտով որոշում կկայացնեն:
Նշենք, որ այս պահին ոստիկանությունում է փաստաբան Ստեփան Ոսկանյանը, ով, սակայն, դեռևս չի հանդիպել Գասպարիի հետ:

Gaspari in Yerevan Central Police Division: Larisa Alaverdyan Spoke to Police (updated)
Armenian National Congress (HAK) activist Vardges Gaspari is currently in Yerevan police Kentron (central) division. Speaking to Epress.am, he said that after pushing and pulling him at Republic Square, officers picked him up in a police vehicle and brought him to division, not yet saying on what grounds they have detained him.
Note, also present at the police division is Heritage Party MP Larisa Alaverdyan, who's asked to be allowed, along with an Epress.am journalist, to meet with Kentron division deputy chief Grisha Amirkhanyan. Alaverdyan was granted permission; however, the journalist was not.
Update at 1:20 pm: After leaving the building, Alaverdyan said Amirkhanyan told her Gaspari has not been subject to violence in the police building. The MP noted that she doesn't see a basis for keeping Gaspari in police custody and hoped that they would release him soon. Amirkhanyan said they'll "review the case" and make a decision soon.