ՀԱԿ-ի համակիր Սամսոն Խաչատրյանը ձերբակալվել է
Հայ Ազգային Կոնգրեսի համակիր, հայտնի բռնցքամարտիկ, Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Սամսոն Խաչատրյանին ձերբակալելու մասին որոշում է կայացվել: Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Խաչատրյանի փաստաբան Արա Զաքարյանը՝ դուրս գալով Կենտրոնի քննչական բաժնի շենքից, որտեղ պահվում է Խաչատրյանը: Զաքարյանը Epress.am-ի հետ զրույցում Զաքարյանը հայտարարել է, որ Խաչատրյանը նախնական 72-ժամյա կալանքի է ենթարկվել: Նրան մեղադրում են 316 հոդվածի 1-ին մասով (իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելը)՝ կապված մարտի 1-ին տեղի ունեցած միջադեպի հետ:
Epress.am-ն ավելի վաղ հաղորդել էր, որ այսօր Երևանի կենտրոնում՝ «Դինամո» մարզադահլիճից դուրս գալուց հետո` մոտավորապես 16:30-ին Սամսոն Խաչատրյանին անհայտ ուղղությամբ տարել էին դիմակավոր մարդիկ: Հետագայում պարզվել էր, որ նա և նրա ընկերները Միսակ Հովակիմյանն ու Պողոս Թրմզյանը բերման են ենթարկվել ոստիկանություն:
Ժամը 18:00-ից Կենտրոնի Քննչականի մոտ էին հավաքվել մոտ երկու տասնյակ ՀԱԿ-ի համակիրներ, ովքեր վանկարկում էին` «Ազատություն Սամսոնին», «Պայքար, պայքար մինչև վերջ»:

A decision was made to arrest Armenian National Congress (HAK) supporter, well-known boxer and double European champion Samson Khachatryan, said Khachatryan's attorney Ara Zakaryan, speaking to journalists yesterday after coming out of the Kentron (central) investigative division, where Khachatryan is being held.
Speaking to Epress.am, Zakaryan said his client was assigned a pre-trial detention of 72 hours. He is being charged under RA Criminal Code Article 316 Section 1 (violence against a representative of the authorities), connected to the incident that took place on Mar. 1.
Earlier, Epress.am had reported that on Mar. 13, at around 4:30 pm, after coming out of the Dynamo sports club, Khachatryan was accosted by masked man who took him to an undisclosed location. It then became known that he and his friends, Misak Hovakimyan and Poghos Trmzyan, were being detained at the police station.
From 6 pm onwards, about two dozen HAK supporters had gathered outside the central division; they were chanting, "Freedom to Samson!" and "Fight, fight till the end!"