Հայկական կողմը պատրաստ է հանձնել ադրբեջանցի ռազմագերիներին
Մարտի 14-ին Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի երևանյան գրասենյակի ղեկավարին է փոխանցվել հայկական կողմի պատրաստակամությունը` ԿԽՄԿ աջակցությամբ ադրբեջանական կողմին հանձնել հայկական կողմում գտնվող ադրբեջանցի ռազմագերիներին: Այս մասին ասված է Պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ մարտի 5-ին Սոչիում կայացած Սարգսյան-Ալիև-Մեդվեդև հանդիպման ժամանակ կողմերը, քննարկելով 2010թ. հոկտեմբերի 27-ին Աստրախանում ընդունված եռակողմ հայտարարության գործնական կիրառման հարցերը, պայմանավորվել էին ամենակարճ ժամկետում ավարտել ռազմագերիների փոխանակումը:

Armenia Ready to Repatriate Azerbaijani POWs
On Mar. 14, the International Committee of the Red Cross (ICRC) Yerevan office was informed of Armenia's readiness, with the support of the ICRC, to transfer Azerbaijani prisoners of war, according to a press release issued by Armenia's defense ministry today.
Recall, during the meeting of the presidents of Armenia, Russia and Azerbaijan on Mar. 5 in the Russian city of Sochi, the parties, discussing the issues of practical implementation of the tripartite statement adopted during their last meeting in Astrakhan on Oct. 27, 2010, agreed to complete the exchange of prisoners of war as soon as possible.