«Խայտառակ դատավարություն». Սամսոն Խաչատրյանի խափանման միջոցը` 2-ամսյա կալանք
Հայ Ազգային Կոնգրեսի անդամ, հայտնի բռնցքամարտիկ Սամսոն Խաչատրյանի նկատմամբ  դատարանն այսօր խափանման միջոց է ընտրվել  երկամսյա կալանքը:
Հիշեցնենք, որ Սամսոն Խաչատրյանը ձերբակալվել է մարտի 13-ին: Նրան մեղադրում են 316 հոդվածի 1-ին մասով (իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելը)՝ կապված մարտի 1-ին տեղի ունեցած միջադեպի հետ:
Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Խաչատրյանի փաստաբան Արա Զաքարյանը, «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավորները երաշխավորել են, որ Խաչատրյանը կմասնակցի դատավարության ընթացքին և չի հեռանա երկրից` միջնորդելով, որպեսզի նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվի անձնական երաշխավորությունը:
Սակայն, Զաքարյանի խոսքով, դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը հնարավորություն չի տվել երաշխավորագիրը ներկայացնել և Խաչատրյանին դապարատել է երկու ամսվա կալանքի:

Armenian National Congress (HAK) member, well-known boxer Samson Khachatryan was sentenced to two months' imprisonment by the Court of General Jurisdiction of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts today. Recall, Khachatryan was arrested on Mar. 13 and is charged under RA Criminal Code Article 316 Section 1 (violence against a representative of the authorities), connected to an incident that took place during the March 1 HAK rally.
Speaking to journalists, Khachatryan's attorney Ara Zakaryan said Heritage Party MPs guarantee that his clients will be present during the trial and won't leave the country, intervening so that the accused could be set free on bail.
However, according to Zakaryan, Judge Mnatsakan Martirosyan didn't even allow the guarantee to be presented and sentenced the HAK member to two months' imprisonment.