Լիբիայի համար նախատեսված ինքնաթիռները կարող են հասնել Ադրբեջանին
Խարկովի պետական արտադրական ավիացիոն ձեռնարկությունը կարող է մեկ այլ գնորդ գտնել Ан-74ТК-200С ինքնաթիռների համար, որոնք ձեռնարկությունը կառուցում է Լիբիայի համար:
Այս մասին հայտնել է Խարկովի շրջանային վարչակազմի նախագահ Միխայիլ Դոբկինը: Նա նշել է, որ ինքնաթիռներից մեկը գրեթե պատրաստ է, սակայն այսօր Լիբիան դժվար թե կարողանա բանակցություններ սկսել իրենց հետ ինքնաթիռների ձեռքբերման վերաբերյալ:
«Եթե Լիբիան չկարողանա բանակցել մեզ հետ, մենք մեկ այլ գնորդ կգտնենք»,-նրա խոսքերն է փոխանցում «Ունիանը»: Դոբկինը նշել է, որ ներկայումս «որոշակի կապեր կան» այն երկրների, հետ, ուր Խարկովի ավիագործարանը ինքնաթիռներ է մատակարարել նախկինում, մասնավորապես` Ադրբեջանի, Թուրքմենստանի, Տաջիկստանի, Ռուսաստանի, ինչպես նաև Ուկրաինայի ներքին շուկայի մի քանի ընկերությունների հետ:

Aircraft Produced for Libya Might Get to Azerbaijan
Kharkiv State Aircraft Production Enterprise might find another buyer for An-74TK-200C airplane which the company manufactured for Libya, said chair of the Kharkiv Regional State Administration Mikhail Dobkin. He noted that one aircraft is nearly ready, but it's unlikely they'll be able to negotiate its purchase with Libya now.
"If Libya cannot negotiate with us, we'll find another buyer," he said, reports Unian.
Dobkin said that today there are "certain contacts" with countries to which the Kharkov aircraft manufacturing firm has supplied airplanes before; in particular, Azerbaijan, Turkmenistan, Tajikistan, Russia, as well as some companies in the domestic Ukrainian market.