ՀԱԿ-ի հանրահավաքին Տիգրան Կարապետյանը վերմակներով կանանց է նկատել
Մինչ ապրիլի 10-ը Ժողովրդական կուսկացությունը (ԺԿ) պատրաստվում է Գյումրիում հանրահավաք անցկացնել, իսկ Երևանում` ազատամարտիկների համաժողով: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ԺԿ նախագահ Տիգրան Կարապետյանը:
Նրա խոսքով` իր կուսակցությունն այնպիսի քայլեր կձեռնարկի, որոնք, գուցե, անակնկալ կլինեն հանրության համար: Լրագրողի խնդրանքին մանրամասնել անակնկալի էությունը` բանախոսն ասել է. «Ես չեմ կարող հիմա ամեն ինչ ասել, բայց օրինակ կակտիվանան մեր կանայք, կանայք, ոչ թե ԲՏՌ-ները»:
Epress.am-ը խնդրել է պարզաբանել, թե ինչ նկատի ունի Ժողովրդական կուսակցության նախագահը` ասելով ԲՏՌ-ներ.
«Այն կանայք, ովքեր գալիս մեր միտինգին, թերթ են բաժանում: Ես նրանց անվանում եմ ԲՏՌ-ներ, բայց կարամ ուրիշ բնորոշում էլ տամ, եթե շատ եք ուզում` Լևոն Տեր-Պետրոսյանի վկաներ»,- ասել է Կարապետյանը:
Նա շարունակել է խոսել է Հայ Ազգային Կոնգրեսի մասին` նշելով, որ մարտի 17-ի հանրահավաքից հետո ցուցարարները տեսան, որ արմատական հարցեր չեն դրվում, առաջ են գալիս բանակցային հարցեր:
«Արմատական բան չկա, մոտեցում չկա: Ասում են` «տաք գլուխներ, հանգստացեք, շախմատ ենք խաղում»», - ասել է ԺԿ առաջնորդը:
Նա նշել է նաև, որ մարդկանց մեջ կոչեր են եղել գիշերել հանրահավաքի վայրում, իսկ իր լրագրողները ֆիքսել են, որ ՀԱԿ-ի հանրահավաքին ընդդիմության համակիր շատ կանայք վերմակներով են եկել:
Դիմելով լրագրողներին` Տիգրան Կարապետյանը պարզաբանել է` «դուք երևի ուշ եք եկել, չեք տեսել», թեև հավաքվածներն այդ առիթով ոչ մի հարց չեն հնչեցրել:
Ասուլիսի ընթացքում Տիգրան Կարապետյանը պնդել է նաև, որ Եվրոպայից ժամանած չինովնիկները հանդիպում են Սերժ Սարգսյանի և Լևոն Տեր Պետրոսյանի և չեն հանդիպում իր հետ այն պատճառով, որ ինքը նրանց հետ «գործարքի մեջ չի»:

Политик жалуется на «свидетелей Левона женщин-БТР» и высокомерных европейцев
До 10 апреля Народная партия собирается провести митинг во втором по величине городе Армении Гюмри, а в Ереване - состоится «съезд воинов-освободителей Карабаха». Об этом заявил лидер партии, владелец лишенной эфира телекомпании «АЛМ» Тигран Карапетян.
По его словам, Народная партия предпримет шаги, «которые, вероятно, станут сюрпризом для общества». «Всего я сейчас сказать не могу, но, например, активизируются наши женщины, а не дамы-БТР, как я называю сторонниц Армянского национального конгресса. Они приходят на наши митинги, раздают газеты. Я называю их БТР, но могу назвать и иначе, если вы очень этого хотите: свидетели Левона Тер-Петросяна».
Комментируя митинг Конгресса 17 марта, лидер Народной партии заявил, что «после мероприятия демонстранты поняли: радикальных вопросов не ставится, выдвигаются требования о переговорах». «Ничего радикального нет. Они говорят «горячие головы, успокойтесь, мы играем в шахматы»».
По словам Карапетяна, 17 марта в народе звучали призывы оставаться всю ночь на месте проведения митинга, и многие сторонницы АНК пришли на мероприятие с пледами.
Политик пожаловался также на то, что приезжающие из Европы чиновники, встречаются с Сержем Саргсяном и Левоном Тер-Петросяном, но не с ним, так как он «не в сделке с ними».