«Ժառանգության» պատգամավորները չեն միանա Հովհաննիսյանի հացադուլին
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հացադուլի 9 օրն է անցկացնում Ազատության հրապարակում: Առավոտից նրան այցելել են կուսակցության պատգամավորներ Զարուհի Փոստանջյանը և Անահիտ Բախշյանը:
Վերջինս, պատասխանելով Epress.am-ի հարցին, թե արդյոք չեն պատրաստվում «Ժառանգության» մյուս անդամները միանալ հացադուլին, ասել է, որ նման կարծիք հնչել է, բայց մերժվել է կուսակիցների կողմից:
Նշենք, որ այսօր ժամը 18:00-ին, համաձայն հասարակական կազմակերպությունների և քաղաքացիների երեկ տարածած հայտարարության, տեղի է ունենալու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի համար վրանի տեղադրում Ազատության հրապարակում:
Անահիտ Բախշյանն ասել է, որ դեռ չի պատկերացնում` ինչպես կարձագանքեն իշխանություններն այդ պահանջին:
«Ինչպես գիտեք, բազմաթիվ հասարակական կազմակերպություններ են հայտարարել, չգիտեմ, տեսնենք այս անգամ ինչպես իր դեմքը ցույց կտա իշխանությունը»,- ասել է Բախշյանը:

This morning, Heritage Party MPs Zaruhi Postanjyan and Anahit Bakhshyan paid a visit to party leader Raffi Hovannisian, who's been on a hunger strike in Liberty Square since Mar. 15.
Bakhshyan, responding to a question by Epress.am as to whether other party members aren't preparing to join Hovannisian in the hunger strike, said such an opinion was voiced, but was voted down by party members.
Recall, according to a statement issued by NGOs and members of the public, a tent for Hovannisian will be erected in Liberty Square at 6 pm today.
Bakhshyan said she still can't imagine how the authorities will respond to this demand.
"As you know, numerous NGOs have said... I don't know, let's see how the authorities will show their face this time," she said.