«Ժառանգության» պատգամավորները չեն միանա Հովհաննիսյանի հացադուլին
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հացադուլի 9 օրն է անցկացնում Ազատության հրապարակում: Առավոտից նրան այցելել են կուսակցության պատգամավորներ Զարուհի Փոստանջյանը և Անահիտ Բախշյանը:
Վերջինս, պատասխանելով Epress.am-ի հարցին, թե արդյոք չեն պատրաստվում «Ժառանգության» մյուս անդամները միանալ հացադուլին, ասել է, որ նման կարծիք հնչել է, բայց մերժվել է կուսակիցների կողմից:
Նշենք, որ այսօր ժամը 18:00-ին, համաձայն հասարակական կազմակերպությունների և քաղաքացիների երեկ տարածած հայտարարության, տեղի է ունենալու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի համար վրանի տեղադրում Ազատության հրապարակում:
Անահիտ Բախշյանն ասել է, որ դեռ չի պատկերացնում` ինչպես կարձագանքեն իշխանություններն այդ պահանջին:
«Ինչպես գիտեք, բազմաթիվ հասարակական կազմակերպություններ են հայտարարել, չգիտեմ, տեսնենք այս անգամ ինչպես իր դեմքը ցույց կտա իշխանությունը»,- ասել է Բախշյանը:

Депутаты не собираются присоединяться к голодовке коллеги
Предложение о присоединении шести депутатов от партии «Наследие» к голодовке их лидера Раффи Ованисяна обсуждалось и было отклонено. Об этом Epress.am сообщила депутат Анаит Бахшян.
Она вместе с коллегой по партии Заруи Постанджян посетила Ованисяна, девятый день голодающего на площади Свободы.
Говоря о намеченной на сегодня акции общественных организаций и граждан, в ходе которой в 18:00 на площади Свободы будет установлена палатка для Ованисяна, Бахшян заявила, что пока не представляет, какова будет реакция властей: «Как известно, учавствовать в установке палатки выразили готовность множество общественных организаций. Посмотрим, каким образом власти проявят себя на этот раз».
Отметим, что полиция не раз пресекала попытки установить палатку для голодающего.
Напомним, что Ованисян сообщил о своем намерении начать голодовку 15 марта на внеочередном заседании партии «Наследие». С этого дня он находится на площади Свободы в центре Еревана. В качестве причины он назвал «сложившуюся в стране чрезвычайную ситуацию».