«Արմավիան» հակասում է «Զվարթնոցին»
«Արմավիա» ընկերությունը մեկնաբանել է տեղական ԶԼՄ-ների տեղեկատվությունն այն մասին, թե նախօրեին հետաձգվել են Երևան-Հռոմ, Երևան-Ռոստով, Երևան-Թեհրան և Երևան-Դելի չվերթները, իսկ Երևան-Մյունխեն-Երևան և Հռոմ-Երևան չվերթները չեղյալ են հայտարարվել:
Այս պահին օդանավակայանի կայքը հայտնում է նաև, որ Երևան-Մոսկվա (դեպի Դոմոդեդովո) չվերքը, որը պետք է իրականացվեր 09:45-ին, հետաձգվել է 3 ժամով:
«Արմավիայի» մամուլի քարտուղար Նանա Ավետիսովան ի պատասխան Epress.am-ի խնդրանքի` հաղորդագրություն է տարածել այն մասին, որ Երևան-Մյունխեն չվերթը պետք է բացվի միայն ապրիլի 21-ին, իսկ Երևան-Հռոմ չվերթն իրականացվելու է այսօր:
«Ընկերության չվացուցակով նախատեսված մնացած չվերթներն իրականացվել են ժամանակին: Երևան-Հռոմ չվերթը հետաձգվում է այն պատճառով, որ այս պահին երկու օդանավ տեխնիկական զննում է անցնում: Մեկ օդանավ մեկշաբաթյա գործուղման է ուղղվել Սեյշելյան կղզիներ, մյուսը սարքին չէ: Այսօր ևս մեկ օդանավ պետք է վերադառնա, որը վերանորոգման մեջ էր: Դրանից հետո չվերթների հետաձգում չի լինելու», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ մարտի 16-ին «Արմավիան» հետաձգել էր իր չվերթները մեկ ժամով` ի նշան բողոքի «Զվարթնոցի» սահմանած բարձր գների դեմ:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել էր Նանա Ավետիսովան, «խնդիրը կայանում է նրանում, որ «Զվարթնոց»-ում օդանավակայանային ծառայությունները 3 անգամ ավելի թանկ են, քան Մոսկվայի օդանավակայաններում, և միջինը 2 անգամ թանկ, քան Եվրոպայում (Փարիզի օդանավակայաններից` 1,5 անգամ, Հռոմի` 2,5 անգամ)»:
Հիշեցնենք, որ «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության մամուլի քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը, իր հերթին, «Արմավիային» մեղադրել էր հարկերը չվճարելու մեջ:

«Армавиа» продолжает настаивать на вылете задержанных и отмененных рейсов
Авиакомпания «Армавиа» прокомментировала информацию местных СМИ о том, что накануе были отложены рейсы Ереван-Рим, Ереван-Ростов, Ереван-Тегеран, Ереван-Дели и отменены рейсы Ереван-Мюнхен-Ереван и Рим-Ереван.
В эти минуты сайт аэропорта сообщает о том, что вылет самолета Ереван-Москва (в Домодедово), запланированный на 09:45, отложен на 3 часа.
Пресс-секретарь «Армавиа» Нана Аветисова на просьбу Epress.am прояснить ситуацию  распротранила пресс-релиз о том, что рейс Ереван-Мюнхен должен открыться только 21 апреля, а Ереван-Рим перенесен на сегодня.
«Остальные рейсы, предусмотренные по расписанию компании, были осуществлены вовремя. Рейс Ереван-Рим задерживается, поскольку в настоящее время два воздушных судна проходят технический ремонт. Одно находится в недельной командировке на Сейшельских островах и еще одно судно неисправно. Сегодня должен вернуться один из самолетов, который проходит ремонт. После этого задержек в рейсах не будет», - сказано в сообщении.
Напомним, что 16 марта «Армавиа» задерживала свои рейсы на час в знак протеста против высоких цен, установленных международным аэропортом Армении «Звартноц». Пресс-секретарь авиакомпании объяснила это дороговизной обслуживания в «Звартноц».
Пресс-секретарь «Звартноца» Геворг Абраамян, в свою очередь, обвинил «Армавиа» в неуплате долгов аэропорту. По этой причине был задержан рейс на Москву. Позже представитель «Звартноц» заявил, что авиасообщение восстановлено, а с авиаперевозчиком ведутся переговоры о погашении долга.