Եվս մեկ քաղբանտարկյալի ազատ կարձակեն
ՀՀ քրեակատարողական վարչության դատապարտյալների պայմանական վաղաժամկետի ազատման հարցերը քննող հանձնաժողովը երեկ բավարարել է քաղբանտարկյալ Արամ Բարեղամյանին պայմանական ազատելու հայտը, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
Միջգերատեսչական հանձնաժողովի որոշումն այսօր պետք է ուղարկվի «Հրազդան» ՔԿՀ, որտեղ այժմ պահվում է Արամ Բարեղամյանը: Նշված ՔԿՀ-ն դրա հիման վրա պետք է միջնորդություն ներկայացնի Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի Հրազդանի նստավայր, որից հետո` արդեն դատարանի որոշման հիման վրա, Բարեղամյանը պետք է ազատ արձակվի: Միջգերատեսչական հանձնաժողովի որոշումից հետո ազատազրկվածին պայմանական վաղաժամկետ ազատելու գործընթացը սովորաբար տևում է 2-3 օր: Բարեղամյանը 2008-ի փետրվարին տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների ժամանակ եղել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի Հրազդանի նախընտրական շտաբի պետը: Նա վեց տարվա ազատազրկման է դատապարտվել մարտի 1-ի քրեական գործով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316 հոդվածի 2-րդ մասով (իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելը):

Another Ter-Petrossian Loyalist to be Released from Prison
The board's decision today is to be sent to Hrazdan penitentiary where Aram Bareghamyan is currently being held.
"The noted penitentiary, on this basis, must submit a petition to the Kotayk District Court of First Instance's Hrazdan quarter, after which on the basis of the court's ruling, Bareghamyan should be released. After the inter-agency board's decision, the process of releasing the prisoner on parole usually takes 2–3 days.
"During the Feb. 2008 presidential elections, Bareghamyan was the head of first president of the Republic of Armenia Levon Ter-Petrossian's campaign headquarters in Hrazdan," reports the daily.
Recall, Bareghamyan was sentenced to six years in prison and charged under RA Criminal Code Article 316 ("violence against a representative of the authorities") and Article 112 ("infliction of willful heavy damage to health").