Ապրիլի սկիզբը Հայաստանում անձրևոտ կլինի
Առաջիկա 3 օրերի ընթացքում Հայաստանի ողջ տարածքը գտնվելու է հյուսիս-արևելքից եկած սառը ցիկլոնի ազդեցության տակ, որի հետևանքով առավելապես ցածր ջերմաստիճան կգրանցվի Լոռվա, Տավուշի և Սյունիքի մարզերում`8-10 աստիճան ջերմաստիճանի նվազում: Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Հայպետհիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանական կանխատեսումների բաժնի պետ Գագիկ Սուրենյանը:
«Ապրիլի 2-ին տեղումներ կգրանցվեն հիմնականում Տավուշի, Լոռվա և Սյունիքի մարզերում, իսկ արդեն 3-4-ին ողջ հանրապետության տարածքը կլինի ցիկլոնի ազդեցության ներքո, և ամենուրեք կլինեն տեղումներ` անձրևի տեսքով, իսկ քամու ուժգնությունը կհասնի մինչև 15 մ վայրկյան արագությամբ», - տեղեկացրել է Սուրենյանը:
Հայպետհիդրոմետի փոխանցմամբ` Երևանում այսօր ևս թույլ անձրև կտեղա, իսկ մոտակա երեք օրերին ջերմաստիճանը գիշերվա ժամերին կլինի 4-6 աստիճան, իսկ ցերեկը` 17-19 աստիճան տաքություն:

В Армении резко похолодает
Ближайшие три дня территория Армении будет находится под воздействием холодного циклона, в результате чего в Лорийской, Тавушской и Сюникской областях температура воздуха снизится на 8-10 градусов. Об этом в беседе с Epress.am сообщил начальник метеорологического управления «Армгосгидромета» Гагик Суренян.
«2 апреля осадки ожидаются в основном в Лорийской, Тавушской и Сюникской областях, а уже 3-4 числа вся республика перейдет под воздействие циклона. Во всех регионах страны ожидаются дожди, а скорость ветра достигнет 15 км в час», - сообщил Суренян.
Как сообщает «Армгосгидромета», в пятницу в столице также возможен слабый дождь, а в ближайшие 3 дня температура воздуха ночью опустится до 4-6, а днем 17-19 градусов тепла.