Առաջին անգամ հրաժարականից հետո Մուբարաքը հանդես եկավ ուղերձով
Եգիպտոսի պաշտոնանկ արված նախագահ Հոսնի Մուբարաքը «Ալ-Արաբիա» հեռուստաալիքի եթերում դիմել է իր համաքաղաքացիներին` կտրականապես հերքելով իր նկատմամբ առաջադրված մեղադրանքները, և սպառնացել է օրենքով հետապնդել նրանց, ովքեր իրեն ու իր ընտանիքին զրպարտող լուրեր են տարածում և հեղինակազրկում իր անունը:
Ազգային խռովությունների արդյունքում հրաժարական տված Մուբարաքը նաև հայտարարել է, որ ինքն ու իր ընտանիքի անդամները անարդար արշավի զոհ են դարձել:
Հիշեցնենք, որ Հոսնի Մուբարաքը հրաժարական տվեց փետրվարի 11-ին: Հրաժարականի օրվանից ի վեր ոչ Մուբարաքը, ոչ նրա ընտանիքի անդամներից որևէ մեկը չեն հայտնվել հանրության առջև: Այս ողջ ընթացքում Եգիպտոսի նախկին առաջնորդն իր ընտանիքի հետ բնակվում էր Շարմ էլ-Շեյխ քաղաքում:

Мубарак впервые после свержения выступил с обращением в эфире
Телеканал "Аль-Арабия" передал в эфире аудиообращение свергнутого президента Мубарака к согражданам, в котором он категорически отверг выдвинутые против него обвинения и пригрозил преследовать по закону тех, кто распространяет клеветническую ложную информацию, очерняющую его репутацию.
Ушедший в отставку на фоне народных волнений в стране, Мубарак также заявил, что он и члены его семьи стали жертвами несправедливой кампании, организованной в стране.
Хосни Мубарак ушел в отставку 11 февраля на фоне народных волнений в стране, продолжавшихся с середины января. Со дня своей отставки Мубарак и члены его семьи ни разу не появлялись на публике. Все последнее время бывший лидер Египта проживал с семьей в резиденции на Красном море в городе Шарм-эш-Шейх.