Առևտրականները քաղաքապետարանից խնդրել են իրենց տեղ հատկացնել Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու մոտ
Տիգրան Մեծ պողոտայում բացօթյա առևտրով զբաղվող քաղաքացիները երեկ Երևանի քաղաքապետարանի առևտրի և սպասարկումների բաժնի առաջատար մասնագետ Արման Հովհաննիսյանի հետ շրջում էին պողոտային հարող տարածքներում` առևտուրն իրականացնելու համար հարմար վայր ընտրելու նպատակով:
Նշենք, որ ավելի վաղ Երևանի քաղաքապետարանը առաջարկել էր առևտրականներին շարունակել աշխատանքը Մալաթիայի շուկայում, սակայն Epress.am-ի հետ զրույցում վերջիններս նշել են, որ մեծ շուկաներում առևտուր չի լինում և իրենք կարծում են, որ դա իրենց համար այնքան էլ հարմար տարբերակ չէ:
Բացօթյա առևտուր իրականացնող քաղաքացիների հետ այս հարցը քննարկելուց հետո Երևանի քաղաքապետարանի մեկ այլ ներկայացուցիչ ասել է, որ Մալաթիա շուկայում տեղ կա, և խոստացել է հաջորդ օրը, այսինքն` արդեն այսօր, առևտրականների հետ միասին գնալ շուկա և այնտեղ նրանց համար տեղ գտնել: Սակայն խոստումը կյանքի չկոչվեց: Ինչպես մեզ հայտնեցին բացօթյա առևտուր իրականացնողները, քաղաքապետարանի աշխատակիցն այսօր այդպես էլ իրենց չի այցելել:
Առևտրականները նշեցին, որ վստահ էին, որ նա չի գալու, քանի որ առաջին անգամ չէ, որ պաշտոնյաները իրենց խոստումը չեն կատարում: Առևտրականները տեղեկացրեցին նաև, որ վաղը պատրաստվում են դիմում տանել քաղաքապետարան, որով առաջարկելու են իրենց համար տեղ հատկացնել Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու ներքևի հատվածում` պաղպաղակ վաճառողների կողքին:

Yerevan Street Traders to Propose Area Around St. Gregory the Illuminator Cathedral
Yerevan street traders who normally work along Tigran Metz Ave. across the street from Rossiya mall, along with Yerevan City Hall leading trade and services specialist Arman Hovhannisyan, yesterday were scoping the neighborhood for possible areas where they can sell their goods.
Recall, Yerevan City Hall had earlier suggested street vendors procure stalls at the Malatya market; however, speaking to Epress.am, the vendors had said the proposed venue is not a suitable option for them and they don't believe they'll be able to sell their goods in large markets.
After speaking to the street traders, another municipality representative said there are spaces in the Malatya market and promised the next day (that is, today) to go to the market with them and find spaces for them. However, the promise was unfulfilled. As told to Epress.am by the street vendors themselves, the representative in question did not visit them today.
Furthermore, they were sure that he wouldn't come, since this isn't the first time, they say, that officials haven't fulfilled their promises. The street vendors also informed Epress.am that they're preparing to submit a claim to city hall tomorrow in which they'll be proposing the area surrounding the St. Gregory the Illuminator Cathedral, next to the ice cream vendors, be provided to them.