Ադրբեջանական կայքերում հրադադարի խախտման մասին լուրերը հայտնվում են մեխանիկորեն. ՊՆ
Ադրբեջանի ամենօրյա հայտարարությունները, թե իբր հայկական կողմը խախտել է հրադադարի ռեժիմը, անգամ առաջին հայացքից շատ զավեշտական են: Այս մասին` ի պատասխան Regnum-ի հարցի, հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը:
«Ադրբեջանի ապատեղեկատվության գրչակները անգամ մոռանում են տեխնիկական հնարքներ գործադրել, որպեսզի քողարկեն իրենց տեղեկատվության շինծու լինելը: Ասվածի վկայություն են ադրբեջանական 1news.az լրատվամիջոցի ապրիլ ամսվա հաղորդագրությունները. ապրիլի 7-ին, 11-ին, 14-ին, 15-ին, 18-ին, 22-ին հրադադարի ռեժիմի խախտման արձանագրում մշտապես ժամը 10:04-ին ու մշտապես Ֆիզուլիի շրջանում, կամ ապրիլի 4-ին, 5-ին, 19-ին հրադադարի ռեժիմի խախտման արձանագրում մշտապես 09:56-ին ու մշտապես Թարթառի շրջանում: Այս ամենը վկայում է այն մասին, որ այդ հայտարարությունները ուղարկվում են մեխանիկորեն ու արդեն նախանշված համակարգչային ծրագրավորմամբ», - նշել է Կարապետյանը:

Daily statements from Azerbaijan that the Armenian side has allegedly violated the ceasefire regime even at first glance are ridiculous, said Armenian defense ministry press spokesperson David Karapetyan, in response to a question by Regnum news agency.
"Azerbaijan's misinformation scribblers even forget to exercise technical tricks to camouflage their information being fake. Evidence of the above is the 1news.az media reports in the month of April: the time of violation of ceasefire noted in reports on Apr. 7, 11, 14, 15, 18, and 22 are always 10:04 am and always in the Fizuli region, or on Apr. 4, 5, and 19, the time of violation of ceasefire is always 9:56 am and always in the Tartar region. All this proves that these announcements are sent automatically and on a schedule programmed through a computer," said Karapetyan.