Այսօր առավոտյան միջքաղաքային տրանսպորտը Երևան ուղևորներ չէր տեղափոխում
Այսօր Հայ Ազգային Կոնգրեսի` Ազատության հրապարակում հրվիրած հանրահավաքին ընդառաջ մի շարք ուղղություններին Երևան տեղափոխող միջքաղաքային տրանսպորտը կրկին չի գործում:
Մասնավորապես, չեն աշխատում Արմավիրից, Էջմիածնից, Ճամբարակից և Ալավերդիից եկող միջքաղաքային տրանսպորտը: Epress.am-ի թղթակիցն ականատես է եղել, թե ինչպես Էջմիածնի կանգառում միայն տաքսիներ են կանգնած եղել:
Ընդդիմության հանրահավաքը մեկնարկելու է 18:00-ին: Նշենք, որ 2008 թվականից Երևանի քաղաքապետարանը մերժել է ընդդիմության` Ազատութան հրապարակում հանրահավաք անցկացնելու բոլոր հայտերը, բայց այսօրվա հանրահավաքի անցկացումն ի գիտություն է ընդունվել քաղաքապետարանի կողմից:

Жителям областей Армении осложняют участие даже в «легальном» митинге
В преддверии митинга Армянского национального конгресса заморожено движение общественного транспорта, циркулирующего между областями страны и Ереваном.
В частности, не работает межгородской транспорт из Армавира, Эчмиадзина, Чамбарака и Алаверди. Корреспондент Epress.am сообщает из Эчмиадзина, что на остановках города стоят только такси.
Митинг пройдет на площади Свободы, начало намечено на 18:00. Мэрия Еревана отказывала АНК в проведении митинга в этом месте с 2008 года. На этот раз городской муниципалитет принял во внимание организованное оппозицией мероприятие.