ԵՊՀ ռեկտորն ազատվել է պաշտոնից
Այսօր ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի հրամանով` իր դիմումի համաձայն, Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանն ազատվել է ռեկտորի պաշտոնից և նշանակվել ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
Նախարարի հրամանը միտված է ԵՊՀ ռեկտորի թափուր պաշտոնի նախատեսվող մրցույթը և կառավարման խորհրդի համապատասխան նիստը պատշաճ կազմակերպելուն:
Հաշվի է առնվել այն հանգամանքը, որ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է մայիսի 29-ին և սահմանված կարգով մրցույթի անցկացման ժամկետը համընկնում է ուսումնական տարվա ավարտի և ամառային արձակուրդների հետ:
Երևանի պետական համալսարանի ռեկտորի թափուր պաշտոնի մրցույթը կհայտարարվի սահմանված կարգով, հայտնում է Կրթության և գիտության նախարարության մամուլի ծառայությունը:

By a decree issued by RA Minister of Education and Science Armen Ashotyan, Yerevan State University rector Aram Simonyan has been released from his position and an acting rector has been appointed.
According to the education ministry website, the decree is directed at "the proper organization for a call for the post of rector."
The fact that Simonyan's official term expires on May 29 and the call for applicants coincides with the end of the school year and the start of summer vacation were taken into consideration.