«Հովոն միշտ տղա ա եղել». շոումենը` Փաշինյանի ազատ արձակման մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Առաջին հանրապետության օրվա առթիվ` մայիսի 28-ին, հայ հեռուստադիտողին շնորհավորեցին «Արմենիա» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Բարի լույս, հայեր» ծրագրի հաղորդավարները:
Հաղորդմանը ներկա էին նաև երգչուհի Հասմիկ Կարապետյանն ու երգահան Ավետ Բարսեղյանը:
Հաղորդումը նշանավորվեց հաղորդավար և շոումեն Հովհաննես Ազոյանի (Հովո)` տոնի առթիվ արած հայտարարությամբ:
«Ինձ համար կրկնակի տոն է, որովհետև, նախ` Հայաստանի Հանրապետության առաջին անկախության օրն է, որը շատ կաևոր է»: Ազոյանի այս խոսքերից հետո Ավետ Բարսեղյանն ասաց, որ հիմնականում Հովհաննեսին նայում են, «իսկ էս էն պարագաներից է, որ ես խորհուրդ եմ տալիս ուշադիր լսել» (տեսանյութում` 5-րդ րոպեից):
Եվ հաղորդավարը շարունակեց. «Եվ երկրորդ` ամսի 28-ին վերջապես ազատ արձակվեցին քաղբանտարկյալները Հայաստանում, այդ թվում նաև լրագրող Նիկոլ Փաշինյանը, ինչը շատ կարևոր է իմ ու քո համար որպես լրագրող, որովհետև դու էլ ես հեռուստագետ, ես էլ եմ հեռուստագետ, Ռաֆայել, դու էլ ես հեռուստագետ»:
Հովհաննես Ազոյանն ասել է նաև, որ անպայման պետք է շնորհավորել երկրի նախագահին «նման կամք և համարձակություն դրսևորելու համար»:
«Շնորհավորում եմ Ձեզ, պարոն նախագահ, շնորհավորում եմ բոլորիս», - ասել է հաղորդավարը: Նշենք, որ Facebook սոցիալական ցանցում արդեն բուռն քննարկումներ են սկսվել այս տեսանյութի շուրջ: Դրանց մասնակիցներից ոմանք կարծում են, որ տվյալ հեռուստաընկերությունում «հիմա երևի բազար ա», իսկ Հովոն «միշտ տղա ա եղել»:

Anchors of the program "Good Morning, Armenians" broadcast on Armenia TV congratulated Armenian viewers on May 28, on the occasion of Republic Day. Also present during the talk show were singer Hasmik Karapetyan and composer Avet Barseghyan.
The program was marked by an announcement by well-known local actor and entertainer Hovhannes Azoyan (better known by his nickname "Hovo") made around the 5th minute in the video below.
"Today is a double celebration for me because it's the first independence day of the Republic of Armenia, which is very important." Then Barseghyan said that audiences don't listen to Azoyan as much as they watch him, "but this is one of those times when I advise you to listen carefully."
Azoyan continued: "And second, on the 28th, political prisoners in Armenia were finally released, including journalist Nikol Pashinyan, which is very important for you and I as a journalist, because you are a TV employee and I'm a TV employee. Rafael, you too are a TV employee."
The country's president definitely should be congratulated, Azoyan added, "for displaying such will and courage."