«Հովոն միշտ տղա ա եղել». շոումենը` Փաշինյանի ազատ արձակման մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Առաջին հանրապետության օրվա առթիվ` մայիսի 28-ին, հայ հեռուստադիտողին շնորհավորեցին «Արմենիա» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Բարի լույս, հայեր» ծրագրի հաղորդավարները:
Հաղորդմանը ներկա էին նաև երգչուհի Հասմիկ Կարապետյանն ու երգահան Ավետ Բարսեղյանը:
Հաղորդումը նշանավորվեց հաղորդավար և շոումեն Հովհաննես Ազոյանի (Հովո)` տոնի առթիվ արած հայտարարությամբ:
«Ինձ համար կրկնակի տոն է, որովհետև, նախ` Հայաստանի Հանրապետության առաջին անկախության օրն է, որը շատ կաևոր է»: Ազոյանի այս խոսքերից հետո Ավետ Բարսեղյանն ասաց, որ հիմնականում Հովհաննեսին նայում են, «իսկ էս էն պարագաներից է, որ ես խորհուրդ եմ տալիս ուշադիր լսել» (տեսանյութում` 5-րդ րոպեից):
Եվ հաղորդավարը շարունակեց. «Եվ երկրորդ` ամսի 28-ին վերջապես ազատ արձակվեցին քաղբանտարկյալները Հայաստանում, այդ թվում նաև լրագրող Նիկոլ Փաշինյանը, ինչը շատ կարևոր է իմ ու քո համար որպես լրագրող, որովհետև դու էլ ես հեռուստագետ, ես էլ եմ հեռուստագետ, Ռաֆայել, դու էլ ես հեռուստագետ»:
Հովհաննես Ազոյանն ասել է նաև, որ անպայման պետք է շնորհավորել երկրի նախագահին «նման կամք և համարձակություն դրսևորելու համար»:
«Շնորհավորում եմ Ձեզ, պարոն նախագահ, շնորհավորում եմ բոլորիս», - ասել է հաղորդավարը: Նշենք, որ Facebook սոցիալական ցանցում արդեն բուռն քննարկումներ են սկսվել այս տեսանյութի շուրջ: Դրանց մասնակիցներից ոմանք կարծում են, որ տվյալ հեռուստաընկերությունում «հիմա երևի բազար ա», իսկ Հովոն «միշտ տղա ա եղել»:

«Ово всегда был пацаном». Шоумен об освобождении политзаключенных - ВИДЕО
С Днем первой республики 28 мая армянских телезрителей поздравили ведущие передачи «Доброе утро, армяне» на телеканале «Армения».
На передаче присутствовали также певица Асмик Карапетян и поэт-песенник Авет Барсегян.
Передача ознаменовалась поздравлением ведущего, шоумена Ованеса Азояна.
«Для меня это двойной праздник. Во-первых, первый день независимости Республика Армения». После этих слов Азояна Авет Барсегян отметил, что обычно на Ованеса смотрят, не слушая, «а сейчас один из тех случаев, когда я советую слушать внимательно» (на видео с 5-ой минуты).
Азоян продолжал: «Во-вторых, 28 мая в Армении, наконец, освободили политзаключенных, в том числе журналиста Никола Пашиняна, что очень важно для меня и тебя, дорогой Авет, как для журналистов, потому что и ты тележурналист, и я тележурналист, Рафаэл, ты тоже тележурналист».
Кроме того, Ованес Азоян сказал, что нужно обязательно поздравить президента страны «за проявление такой воли и отваги».
«Поздравляю Вас, господин президент, поздравляю нас всех», - сказал ведущий.
Отметим, что в социальной сети Facebook уже началось обсуждение этого ролика. Некоторые из его участников считают, что на телеканале «Армения» «сейчас, наверно, базарят», а Ованес «всегда был пацаном».
«Кажется, этот шоу-бизнес приведет в чувство именно Ово (Ованес)», - предполагает другой пользователь.