Երեխաները բողոքեցին վարչապետի դեմ
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը Նալբանդյան 106/1 հասցեում` նախկին մանկապարտեզի դիմաց, տեղի ունեցավ ակցիա, որի միջոցով երեխաներն իրենց դիրքորոշումը հայտնեցին ապօրինի կառուցապատման վերաբերյալ:
«Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շրջանցել է օրենքը և հղում անելով ՀՀ կառավարության 2003 թ.-ի որոշմանը` Նալբանդյան 106/1 հասցեում գտնվող մանկապարտեզը վաճառել «Ավագ Շին» ՍՊԸ-ին»,- ակցիայի ժամանակ Organize-now.am-ին ասաց «Պետական կարիքների զոհեր» ՀԿ-ի նախագահ Սեդրակ Բաղդասարյանը:
«2005թ. Ազգային Ժողովն ընդունում է օրենք, որի համաձայն` ՀՀ կրթական, միջին և բարձր դասարանի կրթօջախներն արգելվում է սեփականաշնորհել, սակայն 2010թ. մարտին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, շրջանցելով այդ օրենքը, հղում է անում 2003թ. մի որոշմանն ու ոստիկանության ենթակայութան տակ գտնվող երկհարկանի մանկապարտեզը վաճառում «Ավագ Շին» ՍՊԸ-ին, այն դեպքում, երբ մեզ մոտ առաջինը Հանրապետության Սահմանադրությունն է հետո օրենքը, ապա նոր որոշումը: Այսինքն` ի սկզբանե վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շրջանցել է օրենքը` խախտելով այն», - ասել է նա:

В День своей защиты дети протестовали против главы правительства Армении
Международный день защиты детей перед бывшим детским садом на улице Налбандяна  состоялась акция против незаконного строительства.
«Премьер-министр Тигран Саркисян обошел закон и, ссылаясь на решение правительства от 2003 года, продал детский сад ООО «Аваг Шин»», - в беседе с now.am заявил председатель общественной организации «Жертвы государственных нужд» Седрак Багдасарян.
«В 2005 году Национальное Собрание приняло закон, запрещающий приватизировать средние и высшие школы, однако в марте 2010 года премьер Тигран Саркисян, обойдя этот закон, ссылается на какое-то решение 2003 года и продает подведомственный полиции двухэтажный детский сад ООО «Аваг Шин». Это в том случае, когда на первом месте у нас Конституция Республики, за ней – закон и только потом решение. То есть изначально премьер обошел закон, нарушив его», - сказал Багдасарян.