Քոչարյանը շնորհակալ է իր «ֆան ակումբի» հեղինակներից «սկզբունքայնության և հայրենասիրության» համար
Ռոբերտ Քոչարյանի ինտերնետային «ֆան ակումբի» գաղափարը և կայքը պատկանում են նախաձեռնող խմբին, որը կայքի ստեղծման վրա աշխատել է մոտ մեկ տարի: Դրանք մարդիկ են (հիմնականում` երիտասարդներ), որոնք ոչ միայն կիսում են Հայաստանի երկրորդ նախագահի քաղաքական հայացքները, այլև իրական պրոֆեսիոնալներ են ինտերնետ-տեխնոլոգիաների ոլորտում: Այս մասին «Մեդիամաքս» գործակալությանը տված հարցազրույցում ասել է Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Նրա խոսքով` նախկին նախագահի գրասենյակը ամեն կերպ աջակցելու է այդ նախագծին և նպաստելու է դրա զարգացմանը:
«Մենք արդեն մեծ քանակությամբ նյութեր ենք պատրաստել 1998-2008թթ. նախագահ Քոչարյանի գործունեության մասին և մոտ ժամանակներս կփոխանցենք դրանք կայքի կազմակերպիչներին: Միևնույն ժամանակ, մենք չենք միջամտելու բովանդակային հարցերին. դա նախագծի կազմակերպիչների բացառիկ արտոնությունն է:
Օգտվելով առիթից, կցանկանայի Ռոբերտ Քոչարյանի և իր գրասենյակի անունից շնորհակալություն հայտնել կայքի ստեղծողներին հիանալի կատարված աշխատանքի, սկզբունքայնության և հայրենասիրության համար», - ասել է Սողոմոնյանը:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանն «ֆան ակումբը»` ոչ պաշտոնական կայքի տեսքով, նպատակ ունի «հավուր պատշաճի լուսաբանել» Քոչարյանի գործունեությունը:
Կայքը իր դոմեյնը գրանցել է մայիսի 10-ին, իսկ Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ քարոզչական տեսանյութ տեղադրել տվյալ կայքում մայիսի 30-ին: Տեսանյութում Երևանի փողոցներում մարդկանց ուղղված այն հարցին, թե ում եք ուզում տեսնել Հայաստանի հաջորդ նախագահի պաշտոնում, բոլորը ցուցադրվողները միաբերան հնչեցնում են Ռոբերտ Քոչարյանի անունը` ընդգծելով նրա մարդկային հատկանիշներն ու 10 տարիների ընթացքում կատարած աշխատանքը երկրի զարգացման գործում:

Home / Armenia / Kocharian Thanks Founders of Fan Club Website for ‘Principled Attitude and Patriotism’
Kocharian Thanks Founders of Fan Club Website for ‘Principled Attitude and Patriotism’
The idea of the Robert Kocharian online fan club and website itself belong to an initiative group, which had worked on its creation for about a year. These are people (mainly youth), who not only share the political views of the second president of Armenia, but also are real professionals in the area of internet technologies,” said Viktor Soghomonyan, head of Robert Kocharian’s office, in an exclusive interview with Yerevan-based Mediamax news agency.
According to Soghomonyan, Kocharian’s office will support the project in every way and will contribute to its development.
“We have already prepared a large volume of materials on president Kocharian’s activity from 1998–2008, and in the near future, we’re going to pass those materials to the website organizers. At the same time, we are not going to interfere with creation of the content: it is the prerogative of the project authors.
“Taking this opportunity, on behalf of Robert Kocharian and his office, I would like to sincerely thank the founders of the website for the wonderful work they did and for the principled attitude and patriotism,” said Soghomonyan.
As previously reported, the main purpose behind the website of the Robert Kocharian unofficial fan club, according to the site, is “proper coverage of [Kocharian’s] activities.”
According to local blogger ditord, the domain name was registered and the site launched on May 10 of this year, while a promotional video was uploaded on May 30, “one day ahead of a key opposition rally in Armenia.”
In the video, passers-by in the streets of Yerevan, when asked who they’d like to see as Armenia’s next president, unanimously responded Robert Kocharian, emphasizing his human qualities and his work in developing the country over the past 10 years.