Բաքու. Ժամանակն է Ղարաբաղի հարցում լուրջ առաջընթաց գրանցել
Հունիսի 25-ին Կազանում Սերժ Սարգսյանի, Իլհամ Ալիևի և Դմիտրի Մեդվեդևի առաջիկա հանդիպման նախապատրաստման աշխատանքները բարձր մակարդակով են իրականացվում: 1news.az-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահի վարչակազմի հասարակական-քաղաքական հարցերի բաժնի ղեկավար Ալի Հասանովը:
«Օրերս կայացավ երեք երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպումը, որտեղ քննարկվեցին Կազանի հանդիպման նախապատրաստման հարցերը»,- ասել է Հասանովը:
Նա նաև նշել է, որ տվյալ հանդիպման հետ մեծ ակնկալիքներ են կապված:
«Մենք կարծում ենք, որ ժամանակն է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հարցում լուրջ առաջընթաց գրանցելու համար: Եթե հաշվի առնենք այն հանգամանքը, որ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները համատեղ ելույթով են հանդես եկել, որտեղ իրենց ցանկությունն են հայտնել հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ, ապա դա հնարավորություն է ստեղծում հակամարտության կարգավորման համար»,- ասել է Հասանովը:

Баку: Пришло время для серьезного продвижения в карабахском конфликте
Подготовка к встрече президентов Сержа Саргсяна, Ильхама Алиева и Дмитрия Медведева в Казани проходит на высоком уровне. Как сообщает 1news.az, об этом заявил заведующий отделом по общественно-политическим вопросам Администрации президента Азербайджана Али Гасанов.
«На днях состоялась встреча глав МИД трех стран, где была обсуждена подготовка к казанской встрече и вопросы, которые будут на ней обсуждены», - сказал Гасанов.
Он также сказал, что c данной встречей связаны серьезные ожидания.
«Мы считаем, что пришло время для серьезного продвижения в армяно-азербайджанском, нагорно-карабахском конфликте. Если принять во внимание, что президенты стран-сопредседателей МГ ОБСЕ выступили с заявлением, в котором они высказали свои пожелания по урегулированию конфликта, то это создает возможности для урегулирования конфликта», - сказалГасанов.