Հայերն այս տարի կրկին նախընտրելու են Անթալիան
Անցյալ տարի կառավարական մակարդակով ընդգծված քարոզչություն էր գնում Անթալիայի դեմ. այն հայերին, որոնք նախընտրում էին Թուրքիայի բյուջեն լցնել, ազգի դավաճաններ ու թշնամիներ էին կոչում, սակայն կյանքը ցույց տվեց, որ 50 հազար հայ զբոսաշրջիկներ էլի նախապատվությունը տվեց Անթալիային,գրում է «Առավոտ» օրաթերթը:
Հոդվածում նշվում է, որ այս տարի, եթե Վրաստանը գները նորից թանկացնի, իսկ Եգիպտոսի, Բուլղարիայի, Իսպանիայի ու Արաբական էմիրությունների առաջարկները մատչելի չլինեն, հայ տուրիստների մեծ մասը հանգստանալու է մեկնելու Թուրքիայի առողջարանային քաղաքներ ու հանգստյան գոտիներ: Պարբերականի հետ զրույցում «Ճանապարհորդի ակումբ» տուրիստական հ/կ-ի նախագահ Արմեն Երանոսյանը նույնպես կարծիք է հայտնել, որ այս տարի Անթալիա մեկնողների թիվը չի պակասի. «Տուրգործակալություններն արդեն սկսել են իրենց գրավիչ գովազդները, իսկ դա մեծ ուժ է և խթանում է, որ հայերը հանգստանալու գնան Թուրքիա»:
Օրաթերթը ընդգծում է նաև այն փաստը, որ Անթալիայից բացի, մեծ պահանջարկ կա նաև Թուրքիայի Բոդրում հանգստավայրի նկատմամբ, ուստի որքան էլ ջանան մեր պետական այրերը, այս շրջանում հայերը բավականին խոշոր մուտք են կատարելու Թուրքիայի բյուջե:

Armenian Tourists to Prefer Antalya Again This Year: Aravot
Last year there was a campaign emphasized at the government level against Antalya: those Armenians who preferred to fill Turkey's budget were called traitors to and enemies of the nation, but the facts revealed that 50,000 Armenian tourists again preferred to vacation in Antalya, writes local daily Aravot ("Morning").
The Yerevan-based newspaper reports that this year, if Georgia once again increases its rates and if offers from Egypt, Bulgaria, Spain and the United Arab Emirates aren't affordable, the majority of Armenian tourists will depart for Turkey's resort towns and cities. In the opinion of Traveler's Club Travel NGO Armen Yeranosyan, there won't be a drop in the number of Armenian nationals departing for Antalya this year. "Travel agencies have already begun their attractive ads — that's a great force and spurs Armenians to go vacation in Turkey."
The daily also emphasizes the fact that apart from Antalya, the Turkish port city of Bodrum is also in great demand and no matter how much Armenian state figures endeavor otherwise, Armenians in this region will be making quite a large investment into Turkey's budget.