Հայաստանի հավաքականի երկու ֆուտբոլիստներ պայմանագիր կնքեցին ուկրաինական ակումբի հետ
Երեկ ավստրիական Բադ Տատցմանսդորֆ քաղաքում Դոնեցկի «Մետալուրգը» պայմանագիր է կնքել Հայաստանի հավաքականի երկու ֆուտբոլիստների` Մարկոս Պիզելիի և Գևորգ Ղազարյանի հետ: Նշենք, որ Ավստրիայում ուկրաինական ակումբն ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում:
«Մետալուրգի» մարզական տնօրեն  Վարդան Իսրայելյանը հաղորդել է ակումբի պաշտոնական կայքին, որ պայմանագրերը կնքվել են 3 տարով:
Վաղը «Մետալուրգը» հանդիպելու է հունգարական «Ույպեշտի» հետ: Իսրայելյանի խոսքով` հայաստանցի ֆուտբոլիստները կմասնակցեն այդ հանդիպմանը:
Հիշեցնենք, որ ուկրաինական ակումբում հանդես է գալիս Հայաստանի հավաքականի մեկ այլ ֆուտբոլիստ` Կառլեն Մկրտչյանը:

Ukrainian Premier League FC Metalurh Donetsk signed a contract yesterday with Gevorg Ghazaryan and Marcos Pizzelli, both of whom play for Armenia’s national and Yerevan’s Pyunik teams, in Austrian city of Bad Tatzmannsdorf. Note, the Ukrainian league is currently training in Austria.
FC Metalurh (also spelled Metallurg) sports manager Vardan Israelyan stated on the team's official website that the contract was signed for 3 years.
The Ukrainian team will be playing against Hungary's Újpest FC Tuesday. According to Israelyan, Pizzelli and Ghazaryan will be playing in that match.