Կազանի հանդիպումը կհանգեցնի հիմնախնդրի լուծմանը. ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար
Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների` Կազանում հունիսի 24-ին կայանալիք հանդիպումը կարող է ղարաբաղյան հիմնախնդրի լուծման հանգեցնել, կարծում է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Մարկ Պերեն դե Բրիշամբոն:
«Մենք այդ տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովում ենք  ակնկալում, հույս ունենք, որ Կազանի հանդիպումը հաջողությամբ կպսակվի և կհանգեցնի հակամարտության կարգավորմանը»,- Բրիշամբոյի խոսքերն է փոխանցում «Ռիա Նովոստին»:
Հունիսի 24-ին Կազանում եռակողմ հանդիպում կկայանա Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների միջև, որի ընթացքում կքննարկվի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցը:
ՌԴ ԱԳ նախարարության տեղեկությունների համաձայն` հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է որոշում ընդունել հակամարտության կարգավորման հիմնարար սկզբունքների շուրջ:

Kazan Meeting can Lead to Solution of Karabakh Conflict: OSCE Secretary General
The meeting in Kazan can lead to a solution of the Nagorno-Karabakh conflict, believes OSCE Secretary General Marc Perrin de Brichambaut.
"We hope for peace and stability in the region and we hope that the meeting in Kazan will be successful and lead to a resolution of the conflict," he said, reports RIA Novosti.
The Nagorno-Karabakh conflict is to be discussed at a trilateral meeting of the presidents of Armenia, Azerbaijan and Russia in Kazan, the capital of the Republic of Tatarstan in Russia, on Jun. 24.
According to Russia's foreign ministry, an agreement on the draft framework on resolving the conflict will be decided at the meeting.