Հայկական հեռուստաալիքը կարող է դադարեցնել հեռարձակումը
Հուլիսի 1-ից առաջին ռուս-հայկական «ТВ АРМ РУ» հեռուստաալիքը կարող է դադարեցնել հեռարձակումը և հայտարարել իր սնանկացման մասին, ինչը պայմանավորված է վարկերը ամբողջությամբ և վաղաժամ մարելու վերաբերյալ վարկատուների պահանջներով:
2010 թվականին եթեր դուրս եկած «ТВ АРМ РУ»-ի ղեկավարությունը և աշխատակիցները խնդրում են հեռուստադիտողներին օգնել իրենց միջոցներ հայթայթել հեռուստաալիքի պահպանման համար:
«ТВ АРМ РУ»-ի տնօրենների խորհրդի ղեկավարը դրամային փոխանցումների «Անելիք» համակարգի ղեկավար Արմեն Ղազարյանն է: Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ հեռուստաալիքը հավելյալ բաժնետոմսեր է տրամադրում և մտադիր է բաժնետոմսերի չվերահսկվող փաթեթ առաջարկել ներդրողներին:
Այս առնչությամբ մի շարք պարբերականներ հայտնում էին, որ հեռուստաալիքի 100 տոկոս բաժնետոմսերը 7 մլն դոլարով գնել է ադրբեջանական ծագում ունեցող ռուսաստանցի ինչ-որ գործարար, ինչին հետևել են հեռուստաալիքի` մեծ թվով աշխատակիցների հեռացումները:
Հեռուստաալիքի տնօրեն Տաթևիկ Աղամիրյանը Lragir.am-ի հետ զրույցում հաստատել էր այն տեղեկությունները, որ ադրբեջանցի գործարարը հետաքրքրված է հեռուստաալիքով, սակայն հերքել էր դրա վաճառքի մասին լուրերը:
Բացի այդ, ընկերության ղեկավարությունը վստահեցրել է Panorama.am-ին, որ պայմանագրի ստորագրման դեպքում հաշվի են առնվելու բոլոր քաղաքական և ռազմավարական նրբությունները:
Նշենք, որ առաջին հայ-ռուսական «ТВ АРМ РУ» հեռուստաալիքն արդեն մեկ տարի է` գործում է ռուսաստանյան հեռուստատեսային շուկայում, 3 արբանյակների շնորհիվ հառարձակվում է ողջ Ռուսաստանում, Եվրոպայում, ԱՊՀ և Բալթյան երկրներում, ինչպես նաև 120 կաբելային ցանցերում` Ռուսաստանի 450 քաղաքներում:

Устояв перед азербайджанским бизнесменом, армянский телеканал - почти банкрот
С 1 июля Первый Российский армянский телеканал «ТВ АРМ РУ» может прекратить вещание и объявить о банкротстве на основании требований Кредиторов полного и досрочного погашения кредитных обязательств.
Руководство и сотрудники «ТВ АРМ РУ», который вышел в эфир в апреле 2010-го, обращаются к телезрителям с просьбой о помощи посредством перечисления средств.
Руководителем Совета директоров «TВ АРМ РУ» является председатель правления ООО КБ «Анелик РУ», руководитель системы денежных переводов «Anelik» Казарян Армен Араратович.
Ранее сообщалось, что телеканал выпустил в рамках дополнительной эмиссии акции и намерен предложить неконтрольный пакет акций ЗАО «ТВАРМРУ» инвесторам.
В связи с этим ряд армянских изданий сообщили о том, что 100 процентов телеканала за 7 млн долларов выкупил некий российский предприниматель азербайджанского происхождения, что повлекло за собой увольнение значительного числа сотрудников компании.
Директор телеканала Татевик Агамирян в беседе Lragir.am подтвердила инофрмацию о том, что азербайджанский бизнесмен проявил интерес к покупке «ТВАРМРУ», опревргнув при этом факт его продажи.
Кроме того, руководство компании заверила Panorama.am, что при заключении сделки будут учитываться все политические и стратегические нюансы.
Отметим, что первый российский армянский телеканал «ТВ АРМ РУ» существует на российском телерынке уже год, вещает с трёх спутников по всей России, Европе, в странах СНГ и Балтии, а также в 120 кабельных сетях, в 450 городах России.