Առևտրականներին հայհոյած պաշտոնյային պահանջում են պատժել խուլիգանության համար
Բացօթյա առևտուր իրականացնող կանայք քաղաքապետարանի աշխատակիցների հետ վիճաբանությունից հետո դիմում-բողոք են ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյկանին, ինչպես նաև Էրեբեունու ոստիկանության բաժին:
Ինչպես հաղորդել էինք ավելի վաղ, հունիսի 27-ին Տիգրան Մեծ պողոտայի` «Այրարատ» կինոթատրոնից ներքև ընկած հատվածում, տեղի էր ունեցել միջադեպ, որի ժամանակ, բացօթյա առևտուր իրականացնող կանանց խոսքով, քաղաքապետարանի ներկայացուցիչներն ու երկու ոստիկան իրենց հրահանգել են լքել տարածքը` միաժամանակ հայհոյելով նրանց: Կանանցից մեկը ուշագնաց է եղել, և իրենք ստիպված են եղել շտապօգնություն կանչել:
Դիմում-բողոքում տիկին Գայանեն ներկայցրել է, թե ինչպես է քաղաքապետարանի առևտրի բաժնի պետի տեղակալ Արման Եդոյանը մոտեցել մեծահասակ կանանց, հայհոյել, թափել նրանց ձեռքի շորերը և միրգը:
«Մենք պահանջում ենք մեր անձը վիրավորելու, հայհոյելու, նամուս թասիբը ոտնահարելու համար պատժել օրենքով և թույլ չտալ նման մարդկանց իրենց պահվածքով ազատություն տալ լեզվին և ձեռքներին: Նման արարք, եթե չեմ սխալվում, կոչվում է մասսայական խուլիգանություն, ու փաստացի ունեմ վկաներ, որոնք ներկա են եղել միջադեպին», - մասնավորապես, ասված է դիմումի մեջ:

Yerevan Street Traders Want Official Who Reportedly Insulted Them be Punished for Hooliganism
A group of female Yerevan street traders have submitted a complaint-appeal to RA General Prosecutor Aghvan Hovsepyan as well as to Erebuni police division, they say.
As previously reported, the street vendors who normally work in the area on Tigran Mets Ave. across the street from Rossiya trade center said that about a dozen officials from city hall arrived Monday and began pushing, shoving and hurling insults at them. The officials reportedly told them to gather their goods and leave, as there is a ban on street trade. On the afternoon of the same day, one of the women fainted and they were forced to call an ambulance.
In the complaint letter to the RA General Prosecutor's Office, one of the women, Gayane, describes how Arman Yedoyan, deputy chief of the trade division at Yerevan City Hall, approached the older women, cursed at them and threw the clothes and fruit from out of their hands.
We are asking that the man who insulted and cursed at us to be punished by law and not to allow such people to use their tongue and hands freely. "Such actions, if I'm not mistaken, are called mass hooliganism, and I have witnesses who were present during the incident," reads the letter, in part.