«Դու դրանց ռիսկին նայի». Ստյոպա Սաֆարյանը կոշտ հայտարարում է
Արարատի մարզի Արտաշատ և Արարատ քաղաքներում կայացած քաղաքապետի ընտրությունների ժամանակ պարտված թեկնածուներն իրենց պարտությունը բարդում են «Ժառանգություն» կուսակցության վրա:
Epress.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է ՀՀ Ազգային Ժողովի «Ժառանգության» խմբակցության ղեկավար Ստյոպա Սաֆարյանը, ով երեկ խոստացել էր պարզել Արտաշատի և Արարատի քաղաքապետերի հայտարարությունների հետ կապված մանրամասները:
Հիշեցնենք, որ Արտաշատի քաղաքապետի անկուսակցական թեկնածու Քաջո Գրիգորյանը երկու օր առաջ կայացած քաղաքապետի ընտրություններից հետո բողոքել է ՀՅԴ-ի և «Ժառանգության» ներկայացուցիչներից, ովքեր, Գրիգորյանի խոսքով, ընտրական հանձնաժողովում իրենց տեղը զիջել են ՀՀԿ-ին: Արարատում քաղաքապետի թեկնածու, ընտրություններից երկու օր առաջ ինքնաբացարկ հայտարարած Հակոբ Թովմասյանը նույնպես նշել էր, որ «Ժառանգության» և ՀՅԴ-ի անդամներն իրենց տեղերը հանձնաժողովում զիջել են ՀՀԿ-ին:
«Չընտրված քաղաքապետի թեկնածուներն իրենց պարտությունը փորձում են բարդել մեզ վրա, դու դրանց ռիսկին նայի: Ինչի մենք չգիտե՞նք, թե 2004-ին իրենք ինչպես են ընտրվել: Ես շատ կոշտ հայտարարում եմ, որ ընտրական հանձնաժողովում ընդգրկված «Ժառանգության» ներկայացուցիչները նման բան չեն արել»,- ասել է Սաֆարյանը:
Նշենք, որ ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Հայրապետ Բաբայանը «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի հետ զրույցում հերքել է ԸԸՀ իրենց ներկայացուցիչների կողմից տեղերը ՀՀԿ-ին զիջելու մասին հայտարարությունը՝ դա անվանելով «անհարկի խոսակցություն», «շանտաժային մեթոդ»:

Heritage Party MP Responds to Accusations by Defeated Artashat, Ararat Mayoral Candidates
The candidates who lost in the mayoral elections in the Armenian towns of Artashat and Ararat (in Ararat region) are blaming the Heritage Party for their defeat, head of the Heritage Party parliamentary faction Styopa (Stepan) Safaryan told Epress.am Wednesday.
As previously reported, Artashat mayoral candidate Kajo Grigoryan (no party affiliation) on Monday complained of the Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun or ARF-D) and the Heritage Party representatives who, according to Grigoryan, in the electoral commission conceded their place to the ruling Republican Party of Armenia (HHK). Ararat mayoral candidate Hakob Tovmasyan two days before the elections also stated that ARF-D and Heritage Party members had conceded their places to HHK.
"The unelected mayoral candidates are trying to blame us for their defeat — look at their risks. Why, don't we know how they were elected in 2004? I am strictly saying that the Heritage Party representatives in the electoral commission have done no such thing," Safaryan said.
Note, ARF-D Supreme Body representative Hayrapety Babayan, speaking to local daily Haykakan Jamanak ("Armenian Times"), refuted reports that his party members had ceded their places in the local district electoral commission to HHK, calling it "unnecessary talk" and a "method of blackmail."