Վրացական Airzena-ն չեն վաճառի Միխայիլ Բաղդասարովին
Վրացական Airzena ընկերությունը չի վաճառվում: Այս մասին հայտարարել է ընկերության ներկայացուցիչը` ի պատասխան «Արմավիա» ընկերության սեփականատեր Միխայիլ Բաղդասարովի այն հայտարարության, որ ինքը առաջարկել է ստացել գնել Airzena-ն, հաղորդում է GHN-ն:
Airzena-ի ներկայացուցիչ Նինո Գիորգեբիանին նշել է, որ վրացական և հայկական ընկերությունների միջև նման զրույց չի եղել: Մեկ շաբաթ առաջ ընկերությունների ներկայացուցիչները հանդիպել են, բայց քննարկել են համագործակցության հնարավորությունը:
Գիորգեբիանիի խոսքով` զրույցի ընթացքում քննարկվել է Երևան-Թբիլիսի չվերթի վերականգնման հարցը, սակայն մինչ օրս վրացական կողմը «Արմավիայից» չի ստացել հնարավոր չվերթների ցուցակը:
«Իսկ եթե «Արմավիայի» նախագահը ցանկանում է ինչ-որ բան գնել, ապա այդ մասին ցանկություն կարելի է միշտ էլ հայտնել», - ասել է Գիորգեբիանին:

Home / Armenia / Georgian Airline Airzena Won’t be Sold to Armavia Armenian Airline Owner
Georgian air carrier Airzena is not for sale, said a company representative in response to a statement by Armavia Armenian airline owner Mikhail Baghdasarov, who said he received an offer to purchase the Georgian airline, reports GHN news agency.
Airzena representative Nino Giorgebiani said there has been no such talk between the Georgian and Armenian companies. Company representatives met a week ago, but discussed the likelihood of cooperation.
Discussed during the conversation between Armavia and Airzena representatives was reinstating the Yerevan-Tbilisi flight, though the Georgian side has not yet received Armavia’s list of possible flight schedules, she said.
“And if Armavia’s president wants to buy something, he can always express his wish to do so,” Giorgebiani said.